GTA 6 ile İlgili Fragman Tarihi Söylentisi

 GTA 6 ile İlgili Fragman Tarihi Söylentisi

Oyunseverlerin 2019 yılında en çok konuştuğu bahislerden bir tanesi olan GTA 6, 2020’de de konuşulmaya devam ediyor. Tam mealiyle yılan hikayesine dönen ve Rockstar Games‘in hususla ilgili hiçbir açıklama yapmadığı GTA 6 sıkıntısı ile ilgili şimdi yine yeni birkaç gelişme yaşandı.

Normal koşullarda Rockstar Games’in, GTA 6’yı 2019 yılında duyurması bekleniyordu. Zira GTA 5 piyasaya sürüleli tam 6 yıl olmuştu ve Rockstar Games, mahsusen de büyük oyunlarının arasında 5 – 6 yıl kadar hengam koyuyordu. Lakin beklentiler boşa çıktı ve Rockstar Games, GTA 6 ile ilgili en ufak bir açıklama bile yapmadı. Hal bu türlü olunca da oyunseverler, GTA 6 ile ilgili kendileri iz sürmeye başladılar.

Şimdi sizlere, GTA 6 ile ilgili olarak ortaya atılmış iki farklı tezden bahsedeceğiz. Bu argümanların birincisi, PlayStation 5’le ilgili kimi sızıntılar aktaran bir menşeden geliyor. Kelam konusu menşenin PlayStation 5’le ilgili ortaya attığı tezler daha sonradan Sony tarafından onaylandığı için, aslın GTA 6 ile ilgili iddialarının önemli olduğunu söyleyebiliriz. O denli ki; aslımız, GTA 6’nın kesin olarak PlayStation 5‘le birlikte piyasaya sürüleceğini söylüyor. Bu teori oyunseverler tarafından da öne sürüldüğünden çokça şaşırtıcı olmadığını kabul ediyoruz.

GTA 6 ile ilgili 2. argüman ise biraz karmaşık. Şöyle ki; Rockstar Games, yeni biriş ilanı yayınladı. Hala faal olan kelam konusu ilanda Rockstar Games, bir medya editörü aradığını söylüyordu. Belli bir oyun isminden bahsedilmiyordu fakat bu medya editörünün şirketteki işinin oyun fragmanı üretmek olacağından bahsediliyordu. Bu ilanla eş devirli olarak Twitter‘da yapılan bir paylaşım ise başları karıştırdı.

GTA 6 fragmanının nisanda yayınlanacağını söyleyen tweet

GTA 6 fragmanı Nisan 2020’de yayınlanacak.

Aslına bakacak olursak bu paylaşım, GTA 6 ile ilgili bugüne dek yapılmış öbür paylaşımlarla ziyadesiyle benzerlik gösteriyor. Bu kullanıcının hesabını incelediğimizde, yalnızca 530 takipçisinin olduğunu ve yaptığı her paylaşımın yalnızca birkaçetkileşim aldığını görüyoruz. Tekrar de GTA 6 ile ilgili bu paylaşım, enteresan bir biçimde binlerce beğeni ve retweet almış durumda.

Paylaşımı yapan hesap sahibinin kim olduğu tam mealiyle bilinmiyor. Üstelik Rockstar Games‘in iş ilanına eş devirli olarak bu türlü bir paylaşımı neye dayanarak yaptığı da bilinmiyor. Oyunseverler, bu kişinin Rockstar Games’in iş ilanına başvurmuş ve velev görüşmüş olabileceğinidüşünüyorlar. Lakin bu durumu açığa kavuşturmak ne yazık ki mümkün değil.

GTA 6, yıl ahir resmen tanıtılabilir

PlayStation 5’in 2020 yılının ahir piyasaya sürüleceği zati biliniyor. Bunun üzerine bir de PlayStation 5 ile ilgili sızıntılarıyla ön plana çıkan aslın “GTA 6, PlayStation 5’le birlikte çıkacak.” argümanlarını göz önünde bulundurduğumuzda, GTA 6’ya ilişkin fragmanın önümüzdeki birkaç ay içerisinde yayınlanabileceği sonucuna kendimiz de ulaşıyoruz. Lakin Twitter üzerinden yapılan paylaşımın bu savlarla ilgisinin olup olmadığı bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek