Google, Chrome 79 Kullanıcılarını Uyardı

 Google, Chrome 79 Kullanıcılarını Uyardı

ABD merkezli arama devi Google, için geçtiğimiz günlerde yayınladığı internet tarayıcısı Google Chrome 79’un, tatbikteki bir günah sebebiyle indirilmemesi gerektiği konusunda ikazlarda bulundu.

Yaklaşık bir hafta kullanıcıların hizmetine sunulan Google Chrome 79, beraberinde getirdiği birçok özellik sayesinde kullanıcılarını şad etmeyi başarmıştı. Getirdiği özelliklerin yanı sıra yenilikçi yapısıyla da Android kullanıcılarının beğenisini kazanan tatbikte kimi sorunlar olduğu ortaya çıktı.

Google Chrome 79

Teknoloji devi, ortaya çıkan dertler nedeniyle Google Chrome 79’un indirilmemesi gerektiğini söyledi. Google Chrome 79, gelişmiş güvenlik tedbirleri sayesinde kullanıcılarını etkilemeyi başarırken olgu ihlalleri konusunda kullanıcılarını uyarması sayesinde çevrim içi kapalılığa olan odaklılığını ortaya koyuyordu.

Sputnik Türkiye’de taraf alan habere nazaran WebView altyapısını kullanan Google Chrome 79, birtakım kullanıcılarının telefonlarındaki donelerin silinmesine sebep oldu. WebView kullanılan pratiklerde yaşanan bu sorun yalnızca geliştiricileri değil tıpkı hengamda kullanıcıları da etkiliyor.

Google Chrome 79 kullanırken silinen donelere bir daha ulaşılamamasının sebebiyse, pratiklerin depolama kısımlarında devreye giren WebSQL ve localStorage’ın Google Chrome 79’ta devreye girmemesi. Google, pratikte oluşan bu kusur sebebiyle bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bu yanlışın tahlili konusunda şimdi bir karar verilmediği ortaya çıktı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek