Google, Bu Senenin İlk Yarısında Pixel 4a XL’ı Çıkarmayacak

 Google, Bu Senenin İlk Yarısında Pixel 4a XL’ı Çıkarmayacak

Kesim içerisindeki menşelerden gelen haberlere nazaran Google, şu an Pixel 4a cihazı üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan yeni haberlere nazaran Google, yalnızca Pixel 4a’yı piyasaya sürecek ve 2020’nin birinci yarısında Pixel 4a XL yayınlanmayacak.

Geçtiğimiz yılın aralık ayında 91mobiles ve OnLeaks, Google Pixel 4a’nın renderlarını ortaya çıkarmıştı. Telefonda “punch-hole” ekran, tek art kamera ve 3,5 mm jak girişi görülüyordu. Lakin bu haberler Dave Lee ismindeki bir YouTuber tarafından ortaya çıkarılmıştı ve kendisinin kesim içerisinde bu şekil malumatlar ortaya çıkaran birisi olmaması sebebiyle bu haberlere biraz daha aralı yaklaşmakta yarar var.

Google Pixel 4a

Satış rakamlarına nazaran Google Pixel 3a, Google Pixel 3a XL’tan daha başarılı oldu ve daha yüksek satış rakamları elde etmişti. Tekrardan Pixel 4a’ya dönecek olursak, cihazın 5,7 inç ya da 5,8 inçlik bir ekrana sahip olacağına dair haberler bulunuyor. Bunun haricinde cihazın sol üst zaviyesinde ön kamera için bir çentik olacağı söyleniyor. Cihazın boyutu ise 144,2 x 69,5 x 8,2 mm olacak.

Google, üst segment modellerinde parmak izi sensörünü yüz kilidiyle değiştirse de bu sistemi orta seviye cihazlarında kullanmıyor. Binaenaleyh bu cihazın da art tarafında bir parmak izi okuyucu sensör olması bekleniyor. Cihazın kamera tasarımı Pixel 4’e benzese de Pixel 4a, tek kamerayla birlikte gelecek. Cihazın ön tarafında da tek bir kamera bulunacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek