Gigabyte, Sıvı Soğutmalı Harici GPU’sunu CES 2020’de Tanıttı

 Gigabyte, Sıvı Soğutmalı Harici GPU’sunu CES 2020’de Tanıttı

Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2020’de teknoloji yerküresinin birincileri sahne almaya devam ediyor. Bilgisayar bileşenleri ve oyuncu bilgisayarları ile tanınan Gigabyte, donanımda yeni odağını ortaya koydu. Tayvanlı şirket, fuarda yerkürenin birinci likit soğutmalı harici GPU’su Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box‘ı tanıttı.

Sıvı soğutmalı taşınabilir grafik kartı Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, yalnızca GPU için değil aynı hengamda bilgisayarlardaki öteki tüm değerli bileşenler için de çok istikametli bir soğutma tahlili sunan Gigabyte’ın Waterforce sistemine sahip. Waterforce sadece GPU’nun ömrünü uzatmakla kalmıyor, tıpkı devranda overclock yaparken yüksek performans almanıza yardımcı oluyor.

Harici GPU’nun soğutma sistemi büyük bir bakır plaka, 240 mm alüminyum radyatör ve iki adet 120 mm fan içeriyor. Optimize edilmiş pompası, daha düşük gürültü seviyesi ile en verimli likit akışını ve soğutma performansını sağlıyor.

Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box’ın, oyuncular için ideal bir harici GPU olduğu kesin. Lakin oyuncuların yanı sıra içerik üreticileri, yayıncılar ve 3D grafik işleriyle uğraşanlar tarafından da üst düzey grafik sürece performansı nedeniyle tercih edilebilir.

Tüm bunların yanı sıra harici GPU; monitör, klavye ve mouse üzere Aorus muhit birimlerinizle senkronize edilebilen RGB aydınlatmaya, Güç Dağıtımı desteğine, Thunderbolt temas arabirimine ve üç USB 3.0 irtibat noktasına sahip.

Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, dizüstü bilgisayara Thunderbolt 3 aracılığıyla bağlanıyor ve 40 Gbps’ye kadar süreç suratı sunuyor. Başkaca dizüstü bilgisayarı şarj etmek için 100W güç sağlıyor. Gigabyte başkaca Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box’ın tanıtımı sırasında, harici GPU’yu resmi olarak piyasaya sürdüğünü de açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek