Gigabyte, Ekran Kartına Benzeyen Yeni SSD’sini Tanıttı

 Gigabyte, Ekran Kartına Benzeyen Yeni SSD’sini Tanıttı

Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, depolama tahlillerinden daha fazlasını vadeden yeni bir SSD ile önümüze çıktı. Şirket, PCIe 3.0 arabirimine sahip ve PCI Express ekran kartlarına benzeyen, 2 TB’lık depolama aygıtı Gigabyte Aorus RAID SSD‘yi tanıttı.

Gigabyte, beş yıl garanti ile gelen kartın temelde RAID-0’da çalışan dört PCIe 3.0 512GB NVMe SSD‘ye sahip kurumsal sınıfta bir NVMe RAID denetleyicisi kullandığını söylüyor. Gigabyte Aorus RAID SSD, 6.3 GBps okuma ve 5.9 GBps yazma hızına sahip. SSD, şaşırtıcı raddede süratli ve bir sistem sürücüsü yahut depolama sahası olarak üstün performans sağlıyor.

Gigabyte’ın yeni SSD’si, ekran kartı dizaynıyla beğeni topladı

Depolama yongaları beklenildiği gibi 3D TLC mimarisinin avantajlarını kullanıyor ve Phison E12 denetleyicilerini içeriyor. Böylelikle daha küçük ölçekte daha ziyade boyut, daha yüksek performans, daha düşük güç tüketimi ve daha dayanıklı bellek hücreleri vadediyor. Gigabyte ayrıyeten kişisel bir Aorus depolama başkanı pratiği ve kullanıcıların RAID dizilimini değiştirmesine imkan tanıyan bir SSD aracı da sunuyor.

Bir gayri alternatif, 8 TB’a kadar kapasiteye ve 520 dolardan (1 TB) başlayan fiyatlarla sunulan OWC Accelsior 4M2 NVMe depolama tahlili olabilir. OWC de beş yıllık bir garanti sunuyor ve kullanıcılara 16 TB’a kadar depolama sağlamak için RAID-0’a bu sürücülerden iki tane koyabilmeyi sağlıyor.

Gigabyte şimdi eserin fiyatını açıklamadı. Şirket geçtiğimiz yıl dünyanın en süratli ve en büyük PCIe 4.0 SSD’si, AORUS Gen 4 NVMe AIC 8TB’ı tanıtmıştı. 15000 MB/s sürate ulaşabilen SSD, PCIe 4.0 SSD’lerin 5GB/s yazma suratını gölgede bırakıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek