Galaxy Fold 2 Hakkında Şaşırtıcı Bir İddia Ortaya Atıldı

 Galaxy Fold 2 Hakkında Şaşırtıcı Bir İddia Ortaya Atıldı

Samsung’un yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold 2’nin Qualcomm Snapdragon 855 donanımına sahip olacağına dair yeni bir argüman ortaya atıldı. Gelişmiş donanımlara sahip olacağı düşünülen bu cihazı dört gözle bekleyen akıllı telefon takipçileri, Galaxy Fold 2’nin Snapdragon 865 donanımına sahip olmayacağını duyduklarında hayal kırıklığına uğrayabilir. Dikey olarak katlanacağı düşünülen Galaxy Fold 2’nin, serinin birinci modelinden daha az cep yakan bir fiyata sahip olacağı öngörülüyordu ve bunu gerçekleştirmenin tek yolu eski donanımları tercih etmek üzere görünüyor.

Samsung’un yeni bir donanım üzerinde çalışması için gereğince vakti olmaması da nedenler arasında gösteriliyor. 11 Şubat tarihinde Samsung Galaxy Fold 2 ve Galaxy S20 akıllı telefonlarını kullanıcıya sunmayı planlayan Güney Koreli teknoloji devi, cihazların tasarım mühleti boyunca yeni bir donanımı gözden geçirmek için zaman ayırmak istememiş olabilir.

Galaxy Fold 2, serinin birinci katlanabilir telefonundan farklı bir dizaynla gelecek:

 

Ortaya atılan bu sav, akıllı telefonlarla ilgili evvelce yaptığı varsayımlarla teknoloji takipçilerinin itimadını kazanan Ishan Agarwal’dan geldi. Agarwal’ın şu ana kadar bulunduğu kestirimlerin hiç şaşmadığını göz önünde bulundurursak bu argümanda da doğruluk hakkı olabilir. Konuşmalar arasında konum alan bir detay da ön kamera ile ilgili. 10 MP sensörlü bir kameraya dair ortaya atılan iddianın Galaxy Note10 cihazının ön kamerası olabileceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy Fold 2 ile ilgili geçtiğimiz periyotta gündeme gelen söylentiler de yeni katlanabilir akıllı telefonun 6,7 inç ekrana sahip olduğuna ve Motorola Razr cihazı üzere dikey olarak katlandığına işaret ediyor. Süratli şarj desteği de cihazın sahip olması beklenen özellikler arasında bölge alıyor.

Samsung’un yeni akıllı telefonunun, 11 Şubat tarihinde San Francisco’da düzenlenecek aktiflikte tanıtılması bekleniyor. Samsung, yeni katlanabilir telefonu Galaxy Fold 2’de, bir evvelki Galaxy Fold cihazının kitap üzere açılan dizaynından farklı bir yol izlemeye karar vermiş üzere görünüyor. Elbette Galaxy Fold akıllı telefonunun tasarımı da nispeten dikkat alımlı ancak dikey olarak katlanan bir telefonun daha kullanışlı olabileceği söylenebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek