Frozen 2, Gişede Tüm Zamanların En Başarılı Animasyonu

 Frozen 2, Gişede Tüm Zamanların En Başarılı Animasyonu

Karlar Devleti 2 artık resmi olarak tüm devirlerin en büyük gişe yapan animasyon sineması. Bu hafta ahir gelen rakamlar da dahil edildiğinde sinema yekunda 1,325 milyar dolara ulaştı. Böylelikle prodüksiyon, serinin birinci sinemasının 1,281 milyar dolarlık kapanış gişesini geride bırakmış oldu.

Öte yandan bu tez şimdilik tartışmaya gizli değil. Külliyen animasyon teknikleriyle üretilen son Aslan Kral sinemasını de dahil ederseniz Karlar Devleti 2 listede 2. sıraya düşüyor. Aslan Kral ise 1,65 milyar dolar gişeyle tepede nokta alıyor. Disney ise sineması animasyon olarak değil canlandırmalı sinema olarak kabul ediyor.

Karlar Devleti 2, 2019’un en başarılı 3. sineması oldu

Karlar Memleketi 2, 2019 yılının en büyük 3. sineması konumunda bulunuyor. Listenin en başında ise yeniden Disney’e ilişkin olan Avengers: Endgame konum alıyor. Akabinde da Aslan Kral geliyor. Karlar Devleti 2, yılın 3. tüm devranların ise 14. en başarılı sineması olarak listelerde bölge alıyor. Sinema ABD dışında 875 milyon dolar, ABD’de ise 450 milyon dolar gişe yaptı.

Karlar Devleti 2 sinemasında Elsa ve Anna, kendi krallıkları olan Arendelle’den çok daha uzakta bir maceraya yelken açıyor. Bu yolculukta elbette Kristoff, Olaf ve Sven onlara eşlik ediyor. Birinci sinemanın direktörleri Chris Buck ve Jennifer Lee bu sinemada tekrar direktör koltuğunu paylaşıyor. Hem seslendirme hem de müziklerin güfteci ve besteci takımı korunuyor ve Idina Menzel, Kristen Bell, Jonathan Groff, Josh Gad ve Ciarán Hinds bir kere daha prodüksiyonda mekan alıyor. Takıma Sterling K. Brown, Evan Rachel Wood, Alfred Molina, Martha Plimpton, Jason Ritter, Rachel Matthews ve Jeremy Sisto da dahil oluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek