Frozen 2, Gişede 1,4 Milyar Dolara Yaklaştı

 Frozen 2, Gişede 1,4 Milyar Dolara Yaklaştı

Yarın bu saatlerde Oscar armağanları için adaylar açıklanacak. Oscar öncesinde vizyon ise hayli hareketli ve çabucak her biçimde sineması salonlarda bulmak mümkün. haliyle gişede önemli bir yarışma kelam konusu.

Jumanji: The Next Level sağlam gidiyor

Frozen 2, gişede yekunda 1,4 milyar dolara epeyce yaklaşırken umumi yekunda da liderliği kimseye bırakmıyor. Elsa ve Anna’nın bu yeni hikayesi, tıpkı birinci sinema üzere büyük bir popülerliğe sahip ve Disney, tam da Dolittle’ın çıkacağı hafta sinemanın “birlikte söyle”” versiyonunu yayınlayacak.

Sony’nin Jumanji: The Next Level sineması ise A seviye bir macera olmaya devam ediyor. Kevin Hart, Karen Gillan, Dwayne Johnson ve Jack Black’ten oluşan takımıyla sinema gişede başarılı performansını devam ettirdi ve bu hafta ABD içinde 14 milyon dolar gişe yaparak birinci ayını 257 milyon doların biraz üzerinde tamamladı. Sinemanın yerküre çapındaki gişesi ise 671 milyon dolar oldu.

Frozen 2 tüm devranların en güzel gişeye sahip 11. sineması oldu

Bir öteki Sony imalatı olan Little Women ise bu hafta ABD içinde 7,65 milyon dolar kazandı ve yekun gişede 74 milyon doları buldu. Sinema yerküre çapında da 107 milyon dolara ulaşmayı başardı. Ama sinema, yarın Oscar adaylığını alması durumunda bu rakamı daha da yukarı çekecektir.

Frozen 2 bu hafta ABD içinde 5,8 milyon dolar, ABD dışında ise 19,1 milyon dolar kar elde ederek yekunda 1,371 milyar dolara erişti. Sonunda sinema en başarılı gişeye sahip imalatlar listesinde 11. sıraya yükseldi. Frozen 2’nin gişede artta bıraktığı imalatlar arasında Star Wars: The Last Jedi, Harry Potter ve Irtihal Yadigarları, Black Panther üzere prodüksiyonlar var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek