Ford, Türkiye’de Üretilen İlk Hibrit Otomobili Tanıttı

 Ford, Türkiye’de Üretilen İlk Hibrit Otomobili Tanıttı

Araba dalının değerli isimlerinden bir tanesi olan Ford, çok uzun bir müddettir Türkiye’de de üretim yapıyor. Üstelik şirket, Türkiye’de ürettiği araçlarını hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarında tüketicilerle buluşturuyor. Şimdiyse Ford, Türkiye’de ürettiği birinci hibrit aracı tanıttı. Ankara’da ATO Congresium’da düzenlenen Akıllı Kentler ve Belediyeler Kongresi kapsamında tanıtılan Transit Custom PHEV, Ankara yollarında test edilecek.

Ford Otosan tarafından yapılan açıklamalarda, Türkiye’de üretilen birinci hibrit model olan Transit Custom PHEV’den iki adet Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne verildiği söz edildi. Böylelikle araç hem belediye ekipleri tarafından da test edilmiş hem de belediyelerde hibrit motorlu araçların kullanılması teşvik edilmiş olacak.

Önünüzde Ford Transit Custom PHEV

60 gr/km CO2 emisyon ile neredeyse sıfır emisyon bedeline sahip olan Ford Transit Custom PHEV, 1.0 EcoBoost benzinli motora sahip. Bu motor, yalnızca menzil uzatmak için kullanılıyor. Bu motor etkin olduğunda aracın yekun menzili, 500 kilometrenin üzerine çıkmış oluyor. 13.6 kWh kapasiteye sahip bataryası bulunan Transit Custom PHEV, 240 volt elektrik şebekesinde 4.3 saat, tip 2 AC araç şarjı ile de 2.7 saatte şarj olabiliyor.

Ford Otosan tarafından Türkiye’de üretilen Transit Custom PHEV, 100 kilometrede yalnızca 2.7 litre benzin harcıyor. Bu düşük benzin tüketimine karşın performanstan ödün vermeyen araç, 1.130 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Sahip olduğu pek çok özellik ile dikkat çekmeyi başaran araç, yavaşlarken ve fren yaptığı sırada ortaya çıkan kinetik enerjiyi de elektriğe çeviriyor ve bu enerjiyi tekrar kullanabiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek