Final Fantasy XV, Bir Kez Daha Mobile Geliyor

 Final Fantasy XV, Bir Kez Daha Mobile Geliyor

Oyun yerküresinin en büyük markalarından bir tanesi olan Final Fantasy, daha evvel çıkardığı birçok oyunuyla farklı platformlarda milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Final Fantasy, yeni bir oyunuyla daha mobil platformlara yolunu bulmaya hazırlanıyor.

Oyun sanayisinin en bilindik stüdyolarından bir tanesi olan Square Enix, mobil cihazlara gelecek olan Final Fantasy XV için Güney Koreli geliştirici JSC Games ve Çinli oyun yapımcısı GAEA Mobile ile iş birliğine gitti. Geliştirilecek oyun, çevrimiçi çok oyunculu bir rol yapma oyunu olacak.

Final Fantasy 15 Mobile

Şu an için Final Fantasy 15 Mobile olarak isimlendirilen oyun üzerinde birkaç yıldır çalışılıyor. Inven’de nokta alan habere nazaran Unreal Engine 4 ile geliştirilen oyun, Shanghai Oriental Pearl Group tarafından yayınlanacak.

Aslında Final Fantasy markası, mobil yerküreye büsbütün uzak değil. Square Enix, 2017 yılında düzgün tenkitlerle karşılandığını söyleyemeyeceğimiz Final Fantasy XV: A New Empire oyununu yayınlamıştı. Mobil oyuncular ve Final Fantasy hayranları, takip eden yıl ise Final Fantasy XV: Pocket Edition ile karşılaşmışlardı.

Kultur’da mekan alan habere nazaran yeni mobil oyun, Final Fantasy XV yerküresine koşut bir yapıya sahip olacak ve Noctis’in yolculuğuna başlamasından derhal sonrasını mevzu alacak. Yeni mobil oyun, oyunculara keşfedecekleri orijinal yerler sunacak. Oyunun geliştiricileri, özgün konsol deneyimini dokunmatik temelli denetimlerle birlikte mobile getireceklerini söz ediyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek