Facebook’un Yeni Web Arayüzü, Mart Ayında Geliyor

 Facebook’un Yeni Web Arayüzü, Mart Ayında Geliyor

Yerkürenin en tanınan toplumsal medya platformu olan Facebook, uzun devrandır bir değişimin içerisinde. Facebook yetkilileri, geçtiğimiz yılın bu devirlerinde yaptıkları bir açıklamada, yeni bir arayüz üzerinde çalıştıklarını ve bu arayüzün kullanıcıların yeni gereksinimlerini tam mealiyle karşılayacağını söylemişlerdi. “Yeni Facebook” olarak isimlendirilen bu arayüz, yakın bir gelecekte tüketicilerin hizmetine sunulacakmış üzere görünüyor.

Facebook, son birkaç aydır rastgele seçtiği kullanıcılara laf konusu yeni web arayüzü deneyimini yaşatıp geri bildirim alma imkanı sağladı. Görünen o ki bu beta arayüzü kullanan Facebook kullanıcıları, düzgün geri bildirimler vermişler ve bu da toplumsal medya devini harekete geçirmiş. Zira Facebook’un yeni arayüzü, ilkbaharın hemen başında kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Yeni Facebook, karanlık mod desteğine de sahip

CNET isimli tanınan bir teknoloji sitesine röportaj veren Facebook yetkilileri, Yeni Facebook için her şeyin hazır olduğunu ve artık kullanıcıların hizmetine sunacaklarını açıkladı. Yetkililer, Yeni Facebook için tamtarih vermemiş olsalar da kullanıcılar, en geç mart ayının ortalarında bu yeni arayüzü kullanmaya başlayabilecekler.

Yeni Facebook, tüketicilere neler sunacak?

Facebook’un yeni web dizaynının en kıymetli yeniliği karanlık mod desteği. Karanlık mod, son birkaç yıldır çok tanınan hale geldi ve beşerler, her alanda bu özelliği kullanabilmek istiyorlar. Facebook’un yeni tasarımı, kullanıcılara ziyadesiyle ehil bir karanlık mod desteği sunacak. Üstelik kullanıcılar, dilediklerişekilde karanlık mod özelliğini etkin yada deaktif edebilecekler.

Yeni Facebook, olağan görünüm modunu da eskisine orantıyla daha parlak ve daha kullanışlıbir formda sunacak. O denli ki Facebook’un yeni arayüzü, üst kısıma yerleştirilmiş bir gezinti çubuğu ve bu çubuğa eşlik eden geniş, dikey kenar çubukları sunuyor. Böylece kullanıcılar, muhtaçlık duydukları sahifelere daha kolay bir biçimde ulaşabiliyorlar.

Facebook yetkilileri, Yeni Facebook’un neler sunacağı hakkında detaylı bir açıklama yapmadılar. Ama kullanıcılar, Facebook’un yeni web arayüzü ile aslında çok kısa bir mühlet sonra tanışma imkanı yakalayacaklar. Sonunda Facebook kullanıcıları, yeni web arayüzünün neler sunabileceğini tüm detaylarıyla deneyimleme imkanı yakalamış olacaklar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek