Facebook Türkiye’nin Bir Numarası Derya Matraş’a Yeni Görev

 Facebook Türkiye’nin Bir Numarası Derya Matraş’a Yeni Görev

Yerkürenin en büyük içtimaî medya platformu Facebook, Türkiye’de de uzun vadedir faal olarak kullanıyor. Türkiye’de çeşitli yatırımlarda da bulunan Facebook’un Türkiye Devlet Yöneticisi, Derya Matraş, çok kıymetli bir vazifeye getirildi.

Matraş bundan sonra, Facebook’un Türkiye’deki devlet yöneticiliğinin yanı sıra Facebook Orta Şark, Afrika ve Türkiye Yer Yönetici Yardımcılığı vazifesini de yürütecek. Sonunda Matraş, şirketin Orta Şark, Afrika ve Türkiye’deki faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak. Ayrıyeten Matraş, yalnızca Facebook değil, Facebook’un sahip olduğu Instagram, WhatsApp ve Messenger platformlarından da sorumluolacak.

Facebook Türkiye’nin en kıymetli ismi, artık MEA nahiyesinden de sorumlu

Konuya ait açıklamalarda bulunan Derya Matraş, Türkiye’nin Facebook için ne kadar büyük bir kıymete sahip olduğunu her fırsatta lisana getirdiğini söz etti. Şirket kapsamında bunun bilincinde olduklarını ve bu bilinçle çalıştıklarını tabir eden Matraş, hem her çaptan işletmelere hem de bireylere destekverdiklerini açıkladı. Bu bağlamda bugüne dek pek çok işe imza attıklarını söyleyen Matraş, bundan sonra daha büyük işler yapacaklarını tabir etti.

Matraş, Facebook’un işletmelere yönelik düzenledikleri çalışmalarla kurumların, yurt dışı pazarlarına açılması için gerekli dijital beceriyi kazandırdıklarını, bireylere ise bilhassa de topluluk kurma manasında yardımcı olduklarını söz etti. Yeni vazifesiyle birlikte daha çok kişi ve kuruluşa ulaşacağını belirten Matraş hem ekonomik hem de toplumsal muvaffakiyet hikayelerinin bir kesimi olmak istediği için sabırsızlandığını vurguladı.

Derya Matraş’ın görevdaşı olan Nicola Mendelsohn da Matraş’ın yeni vazifelerini kıymetlendirdi. Türkiye, Orta Şark ve Afrika’nın Facebook için büyük bir ehemmiyet arz ettiğini söz eden Mendelsohn, Matraş’ın engin deneyimi ve öncü ruhunun Facebook’un yapacağı işlere büyük ek sağlayacağını belirtti. Matraş’ın Facebook için çok kıymetli bir isim olduğunu söyleyen Mendelsohn, sonunda laf konusu yerlerde artık daha büyük etkilerininolacağını açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek