Facebook Sayfası Nasıl Başka Hesaba Aktarılır?

 Facebook Sayfası Nasıl Başka Hesaba Aktarılır?

Facebook sahifelerini çeşitli nedenlerden ötürü diğerlerine aktarmak isteyebilirsiniz. Örneğin sayfanızı bir firmaya yahut farklı birine sattığınız hengam hesap aktarma süreci yapmanız gerekir. Bunun dışında kendinize ilişkin öteki bir hesaba aktarmak isteyebilirsiniz. Facebook sahifesi için hesap aktarma süreci şaşırtıcı aşama çok yapılan bir süreç ve birçok kullanıcı mevzuya tam hakim değil.

Bir Facebook sahifesi oluşturduğunuz vakit denetimi külliyen size ilişkin oluyor. Başkan ekleme, sahife ayarlarını değiştirme ve daha birçok değerli süreç için sahife başkanı olmanız gerekiyor. Bu süreçlere sahife yöneticiliğini farklı birine aktarmak da dahil. Şayet bu süreci nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, hakikat mekana geldiniz. Hesap aktarma süreci sanılanın bilakis hayli yalın bir süreç.

Facebook sahifesi sair hesaba nasıl aktarılır?

Facebook sahife başkanı ekleme ve hesap aktarma:

Bir Facebook hesabını öbür bir hesaba aktarmak isterseniz öncelikle sahife başkanı olmanız gerekiyor. Facebook sahifelerinde birden ziyade idare ekibi rolü bulunuyor ve hesap aktarma sürecini yalnızca en üst salahiyete sahip bireyler yapabiliyor. Esas sahife başkanı kümeleri şunlar; Başkan, Editör, Moderatör, Reklamveren, Analist.

Analist salahiyetine sahip bireyler yalnızca bir gönderiyi kimin paylaştığını, sahife ismine icmali kimin yaptığını ve istatistikleri görebilir. Reklamveren salahiyetine sahip bireyler ise Analist salahiyetlerine ek olarak sahife için reklam oluşturabilir. Moderatör ise Analist ve Reklamveren salahiyetlerine ek olarak sahife ismine yazışmalar yapabiliyor. Editör ise tüm bu salahiyetlerin hepsine ek olarak sahife gönderileri oluşturup silebiliyor.

Geriye kalan tek rol Başkan. Bu role sahip şahıslar sahifenin tüm özelliklerine erişim sağlayabilir ve değiştirebilir. Hesap aktarma sürecini de yalnızca başkan salahiyetine sahip hesaplar yapabilir. Şayet sahife size ilişkin ancak başkan yetkiniz yoksa, kim başkan ise onunla görüşmeniz yahut o hesabı kullanmanız gerekiyor. Bir hesap, sahifenin Ayarlar kısmındaki Sahife Hizmetleri kısmından başkan olarak eklenebilir.

Başkan salahiyetini kaldırma:

Facebook sahifesini bir sair kullanıcıya yahut şirkete sattığınız devir kendinize ilişkin başkan salahiyetini de kaldırmanız gerekiyor. Salahiyet kaldırma süreçlerini sahifeye girdikten sonra sırayla Ayarlar ve akabinde da Sahife Hizmetleri kısmından yapabilirsiniz. Bu sahifeye girdiğiniz vakit sahifede hizmetli olan tüm şahıslar listelenir. Buradan hesapların salahiyetini değiştirebilir yahut büsbütün kaldırabilirsiniz.

Kendi başkan yetkinizi kaldırmadan evvel diğer bir başkan eklemelisiniz. Aksi takdirde sistem kusur verecektir ve üzerinizdeki yetkiyi kaldırmayacaktır. Bu süreci yapmadan hesap aktarma süreci yapmak istediğiniz kullanıcıyı başkan olarak ekleyin. Bu süreci yaparken sizden parolanızı isteyecektir. Şifrenizi de girdikten sonra kendi yetkinizi düşürebilir yahut külliyen kaldırabilirsiniz.

Facebook işletme hesabı silme ve aktarma:

Facebook sahifesi başkan ekleme sürecinin bir gayrı alternatifi de İşletme Başkanı sahifesini kullanmak. Gelgelelim bu süreci yaparken kendi yetkilerinizi kaldıramazsınız. Sahifeye bir başkan yahut farklı rollerde çalışan eklemek için kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle Facebook İşletme Başkanı sahifesine girmeniz gerekiyor. Akabinde gelecek ekranda işletmenizi seçin ve giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra önünüze gelecek ekranda Kişi Ekle kısmı olacak. Bu kısımdan sayfanıza başkan yahut çalışan ekleyebilirsiniz. Bu kısımda eklenebilen roller ise Çalışan erişimi, Başkan erişimi, Finans analisti ve Finans editörü. Salahiyet vermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazarak dilediğiniz yetkiyi verebilirsiniz. Şayet kişinin başkan olmasını istiyorsanız, Başkan erişimi seçeneği etkin olmalı.

İşletme Hesabı rolleri:

  • Başkan: Başkanlar, işletmeniz üzerinde tam denetime sahiptir. Ayarları, şahısları, hesapları ve araçları düzenleyebilirler.
  • Çalışan: Yalnızca atanan hesaplar ve araçlar üzerinde çalışabilirler.
  • Finans analisti: Süreçler, faturalar, hesap harcaması ve ödeme sistemleri üzere finansal haberleri manzaralar.
  • Finans editörü: İşletme kredi kartı malumatlarını ve süreçler, faturalar, hesap harcaması ve ödeme formülleri üzere finansal haberleri düzenleyebilir.

Bu sistem ile bir sair hesabı başkan olarak ekledikten sonra kendi hesabınız ile sayfanıza oturum açabilirsiniz. Akabinde yeniden birinci anlattığımız yoldaki yolu takip ederek kendi yetkinizi kaldırabilirsiniz. Böylelikle sayfayla artık rastgele bir bağınız kalmayacak. Velev bir daha görmek istemiyorsanız, beğenmekten vazgeç dedikten sonra takipten de çıkabilirsiniz.

Facebook sahifesi başkan rolü ekleme ve kaldırma süreçleri bu formda yapılıyor. Sayfanızı bir farklı hesaba aktarmak istediğiniz devir yukarıda anlattığımız iki prosedürden birini kullanabilirsiniz. Hesap aktarma süreci yapmadan evvel Facebook sayfanızda bir diğerinin başkan olarak bulunduğundan emin olmalısınız. Şayet gayrı bir başkan varsa süreç muvaffakiyetle gerçekleşecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek