Facebook Messenger Hesabı Nasıl Dondurulur?

 Facebook Messenger Hesabı Nasıl Dondurulur?

Birtakım kullanıcılar üzere Facebook hesabınızı kullanırken Facebook Messenger tatbikini kullanmak istemeyebilirsiniz. Bunu yapmak şu an için maatteessüf imkansız. Messenger hesabınızı dondurmak istiyorsanız, öncelikle Facebook hesabınızı dondurmanız gerekiyor. Yani Facebook hesabınızı kullanıyorsanız, Messenger’ı indirmeseniz bile bir kullanıcı olarak listeleniyorsunuz. Bir nevi Mark Zuckerberg bunu istiyor.

Messenger fiyatsız olmasının yanı sıra Android ve iPhone(iOS) cihazlarında Facebook kullananların neredeyse tamamında olan bir tatbik. Bu da onu hayli tanınan yapıyor. Geçtiğimiz günlerde alınan bir kararla artık Messenger’a giriş yapmak için de Facebook hesabı olması gerekecek. Bu durum Facebook kullanmak zorundasınız mealine gelmiyor. Hesabınızı dondurduktan sonra Messenger kullanmaya devam edebilirsiniz.

Messenger’ı dondurmadan evvel: Facebook hesabı nasıl dondurulur?

  • Facebook’a girince sağ üst kısımda çıkan ve aşağıya yanlışsız bakan hale tıklayın,
  • Ayarlar’a girin,
  • Sol menüde nokta alan Facebook Malumatların seçeneğine tıklayın,
  • Açılan sahifede Dondurma ve Silme seçeneğinin yanındaki Gör’e tıklayın,
  • Hesabı Dondur’u seçin ve Hesabı dondurma sürecine devam et seçeneğine tıklayın.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Messenger hesabınızı dondurmak için öncelikle Facebook hesabınızı dondurmanız gerekiyor. Bunun için de yukarıdaki adımları takip ederek Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise hangi seçeneği seçtiğiniz. Bu nedenle Hesabı Dondur seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

Aynı sahifede konum alan Hesabı Kalıcı Olarak Silme seçeneğine tıklarsanız geri dönüşü olmayan bir süreç yapmış olursunuz. Bu süreçten sonra hesabınıza ilişkin görseller, gönderiler, mesajlaşmalar, arkadaşlarınız vb. tüm haberler silinir ve geri getirilemez. Hesabı Dondur seçeneği seçili olursa, yine hesabınızı açtığınızda her şey yerli konumunda olacaktır. Bu nedenle hangi seçeneği seçtiğinize dikkat etmelisiniz.

Facebook Messenger ve hesabı dondurma:

  • Messenger yahut Messenger Lite’a giriş yapın.
  • Sol üst bucaktaki profil fotoğrafınıza dokunun,
  • Yasal Malumatlar ve Prensipler seçeneğine girin,
  • Messenger’ı Dondur’a dokunun,
  • Dondur deyin.

İlk başta anlattığımız adımlarla Facebook hesabımızı dondurduk. Artık sırada Messenger hesabını dondurmak var. Messenger Android ve Messenger iPhone(iOS) pratikleri için birebir yol kullanılarak süreç yapılıyor. Yukarıdaki adımları takip ederek Messenger hesabınızı dondurabilirsiniz. Bu metodu Messenger Lite pratiği için de kullanabilirsiniz. Hesabı dondurma sürecini yaptıktan sonra tekrar açmak da çok kolay.

Hesabınızı tekrar faal hale getirmek yani açmak için tek yapmanız gereken; Messenger APK evrakı yahut Android – iOS mağazalarından uygulamayı indirmek ve Facebook kullanıcı isminiz ve şifreniz ile giriş yapmak. Bu süreci yaptıktan sonra Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Facebook hesabınız dondurulmuş olsa bile arkadaşlarınız isminizi arayabilir ve size ileti gönderebilir.

Milyonlarca kullanıcısıyla külliyen fiyatsız olan Facebook Messenger pratiğindeki hesabınızı bu formda dondurabilirsiniz. Facebook’un yeni getirdiği kurallar çerçevesinde artık Messenger’ı kullanabilmek için canlı bir Facebook hesabınızın olması gerek. Messenger’a giriş yaptıktan sonra Facebook hesabınızı dondurabilir ve yalnızca iletileşme pratiğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek