En Kullanışlı 15 Video Birleştirme Programı (PC)

 En Kullanışlı 15 Video Birleştirme Programı (PC)

Bir profesyonel üzere görüntü üretmek, kullandığınız programa olan hakimiyetinizle direkt ilgilidir. Hasebiyle düzgün bir görüntü için yeterli bir görüntü düzenleme programı kullanıyor olmanız gerekiyor. Medya kalitesini artırmak ve nefes kesen medyalar üretmek külliyen deneyim ve çokça pratik gerektiriyor. Medya kesmek, müzik eklemek ve daha pek çok süreç için yalnızca pratik yapmanız ehil olacaktır.

Bu yüzden beklentiler ve istekler dahilinde size en çok hitap edecek olan programı bularak bir an evvel çalışmaya başlayabilirsiniz. Muayyen bir seviyeye geldikten sonra zati alternatif yazılımları da kolaylıkla kullanabileceksiniz. Mantığını anlamanız yerinde olacak. Aşağıda listelediğimiz yazılımlar ile pek çok görüntü efekti ve geçiş kullanarak profesyoneller üzere medya hazırlayabilirsiniz.

En kullanışlı 15 medya birleştirme programı (özet liste):

 • Windows Movie Maker
 • Adobe Premiere Pro
 • Avidemux
 • Online Medya Kesici
 • MP4Tools
 • Vegas Pro
 • Final Cut Pro
 • Avid Media Composer
 • Machete Görüntü Editor Lite
 • Format Factory
 • VirtualDub
 • DaVinci Resolve
 • VSDC Free Görüntü Editor
 • VideoPad Medya Editor
 • Lightworks

Bu fiyatlı ve fiyatsız yazılımlar içerisinde pek çok medya kesme özelliği bulunuyor. Büsbütün beklentiniz ve yapmak istediğinize nazaran bir tercih yapabilir ve sizin için pratik formülleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Başlangıç seviyesindeyken bile medya kesebilirsiniz. Yalnızca programları biraz kurcalamanız gerekiyor.

Windows Movie Maker

Genellikle fiyatsız olarak edinebileceğiniz bir program olan Windows Movie Maker, tıpkı vakitte fiyatlı versiyonuyla da kullanılıyor. Mahsusen küçük boyutlu ve pratik olması sebebiyle pek çok kişinin tercihi oluyor. Bu yazılımda kesme, birleştirme ve müzik ekleme üzere süreçleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Fiyatsız versiyonu olmasına rağmen pek kaliteli olduğunu da söyleyelim. Giriş seviyesindeki herkes bu pratik ile medya kesebilir ve birleştirebilir.

Adobe Premiere Pro

Belki de medya kurgu programları arasında en çok tercih edilenlerden olan Adobe Premiere Pro, sağladığı çalışma kolaylığı ve katman tasarruf özellikleri ile epeyce değerli bir yazılım. Bu yazılımı birinci 7 gün fiyatsız kullanabilirsiniz. Sonrasında ise satın almanız gerekecek. İnternette fiyatsız bulacağınız ortalama 15 dakikalık eğitim medyaları ile kolaylıkla kesme ve birleştirme yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Avidemux

Bu yazılım daha çok medya bölme ve birleştirme süreci için üretilmiş. Bu yüzden tek tıklamayla görüntünün içerisinden mühlet girerek çabucak görüntünüzü kesebilir ve iki farklı görüntüyü da kolaylıkla birleştirebilirsiniz. Fiyatsız ve fiyatlı olarak başka versiyonları bulunan bu uygulamayı deneme sürümü olarak kısıtlı özellikleri ile kullanabilirsiniz.

Online Görüntü Kesici

Bilgisayarınıza bir formda program yüklemek istemiyorsanız ya da işiniz birkaç seferden ibaretse online görüntü kesici kullanabilirsiniz. Bu web servis üzerinden görüntülerinizi kesebilir ya da birleştirebilirsiniz. Bunun için küçük evrak boyutundaki medyalarınızı seçmenizi öneriyoruz. Zira büyük belge boyutu hem siteyi hem de sizi çok ziyade bekletecektir. Yüksek boyutlu belgelerınız internet teması ve site içi tasarruf açısından verimli olmayabilir. O yüzden tercihinizi pratik medyalardan yana yapacaksınız bu site denemeye paha diyebiliriz.

MP4Tools

Açık kaynaklı bir data tabanına sahip olan Mp4Tools programı en pratik medya kesme ve birleştirme programlarından biri. Yalnızca mp4 formatındaki medyaları kesip birleştirebileceğiniz bu program, çalışma mantığı olarak da pek pratik bir yapıya sahip. Başkaca medyaların formatlarını da farklı formatlara dönüştürebilmek için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Program fiyatsız olarak sunulduğu için kolaylıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Vegas Pro

Aslında piyasada Sony Vegas olarak bilinen bu yazılım pek çok kişi için değerli bir kurgu özelliği sunuyor. Hem animasyon, hem farklı efekt ve çizim üzere mevzularda çalışma yapmanızı sağlayan bu program, hayli pratik bir kesme ve birleştirme tahlili sunuyor. Programı fiyatlı olarak edinebilirsiniz. Lakin demo sürümü ile de tatbikin kesme ve birleştirme özelliklerine erişebilmeniz mümkün.

Final Cut Pro

Özellikle Mac bilgisayarlarda kullanılan bu montaj programı, tahminen de pek çok kişi için en güzeli olarak biliniyor. Daha çok habercilerin kullanıldığı bu yazılım, pratik olması ve süratli kesim yapması ile biliniyor. Fiyatlı olarak kullanabileceğiniz bu programı demo sürümü ile inceleyebilir ve gereksinimleriniz için ne kadar entegrasyonlu olup olmadığına bakabilirsiniz.

Avid Media Composer

Özellikle Windows ve Mac cihazlarında kullanılabilen bu program, çoklu kamera desteği sunduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Daha çok sinema düzenlemek için kullanılan bu program, nispeten geniş bir içeriğe sahip. Ara yüzünden tutun da tasarruf özellikleri olarak biraz daha orta seviye ve üst seviye kullanıcılara hitap ediyor diyebiliriz.

Machete Görüntü Editor Lite

Özellikle AVI ve WMV formatındaki medyalarınızı düzenleyebileceğiniz yazılım, bu formattaki bütün görüntülerinize bölme ve birleştirebilme imkanı veriyor. Program içerisinden medya bölmek ve birleştirmek nispeten kolay. Bunun için görüntüyü seçip böleceğiniz konumlara tıklamanız kâfi oluyor. Keseceğiniz kısmın başlangıç ve bitiş noktasını seçerek çabucak kesebilirsiniz.

Format Factory

Bu program münhasıran format değiştirmek için üretilmiş. Farklı medya belgelerini, farklı fotoğraf ve müzik belgelerini bambaşka belgelere çevirmek için bu yazılımı kullanabiliyorsunuz. Lakin bu yazılımın ekstra özelliklerinden biri de görüntü birleştirme ve kesme oluyor. Bu yüzden bu yazılımı kullanarak da görüntülerinizi kesebiliyor ve birleştirebiliyorsunuz.

VirtualDub

Ücretsiz olarak sunulan ve görüntü kesme ile birleştirme konusunda en çok kullanılan programlardan biri de VirtualDub oluyor. Bu yazılımın en çok tercih edilme sebebi hem fiyatsız olması hem de pratik ve olağan olması oluyor. Ayrıyeten görüntülerinizi istediğiniz formata çevirerek çıktı alabiliyorsunuz.

DaVinci Resolve

Bu yazılım fiyatlı ve fiyatsız olarak sunuluyor. Her ne kadar medya kesme ve birleştirme konusunda imkanlar sağlıyor olsa da, yükle profesyonel montaj süreçlerinde kullanılıyor. Sinema ve seri montajlarında ve bilhassa renk vermek üzere ince ayarlarda bu yazılımın sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. İlgili arkadaşlar bu yazılıma da göz atabilirler.

VSDC Free Medya Editor

Yalın bir arayüze sahip olan bu yazılım, görüntülerinizi kolaylıkla kesip birleştirmenize imkan sağlıyor. Fiyatsız ve kolay kullanılabilen bu yazılımı biraz inceleyerek sizler de gereksinimlerinize dair tahliller üretebilecek hale gelebilirsiniz.

VideoPad Görüntü Editor

Daha çok klasik model bir yazılım dizaynına sahip olan VideoPad Medya Editor programı, kolay ve işlevsel kurgular yapabileceğiniz bir yapıya sahip. Mahsusen medya kesme ve birleştirme üzere süreçlerinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Pratik fiyatsız olarak sunulduğu için de acilen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lightworks

Özellikle Hollywood standartlarında görüntü düzenlemek mottosuyla hareket eden Lightworks yazılımı, çoklu kamera desteğine sahip bir çalışma sağlıyor. Tıpkı anda pek çok kanal ile süreç yapabiliyor ve kurgunuzu bu sayede daha denetimli bir halde yapabiliyorsunuz. Fiyatsız ve profesyonel bir yazılım olarak sunulan Lightworks’ü indirip deneyebilirsiniz.

Listede sıraladığımız birbirinden farklı 15 medya birleştirme programı arasından sizin için en tutarlı olanı seçerek işe koyulabilirsiniz. Profesyoneller üzere medya düzenlemek için biraz pratik yapmanız ehliyetli olacaktır. Şimdiden verimli tasarruflar diliyoruz.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın