Dünyanın İlk Kuantum Güvenlik Sistemli Aracı CES 2020’de

 Dünyanın İlk Kuantum Güvenlik Sistemli Aracı CES 2020’de

CES 2020 etkinliklerinde yaşanan gelişmelerin gerisi ardı kesilmiyor. Teknoloji üreticileri, birbirlerinin peşi sıra ürettikleri yeni teknolojileri tüketicilere tanıtıyorlar ve bu sayede de tüketiciler acilen her bölümde hangi gelişmelerin yaşanmakta olduğunu yakından görme imkanı yakalıyorlar. CES 2020 etkinliklerinin 2. gününde sahne alan şirketlerden bir tanesi de ISARA oldu.

ISARA, kuantum güvenlik sistemleri üzerinde çalışmalar yürüten şirketlerden bir tanesi ve devir vakit değerli girişimlere imza atabiliyor. Artık, geliştirdiği son teknolojiyi tüketicilerle buluşturan ISARA, Karma Revero GT isimli bir araca entegre ettiği kuantum güvenlik sistemiyle teknoloji tutkunlarını kendisine hayran bıraktı. ISARA’nın yeni teknolojisi, geleceğe olan bakış açınızı değiştirecek çeşitten.

ISARA’nın kuantum güvenlik sisteminin entegre edildiği Revero GT

Otomobil kesimi, son birkaç yıldır büyük bir değişimin içerisinde. Araba üreticileri, ürettikleri araçları günümüz teknolojileriyle donatıyorlar ve arabaları artık daha akıllı bir hale getiriyorlar. Velev birtakım araba üreticileri, araçlarına uzaktan destek ve yazılım güncellemeleri sağlıyor. İşte bu durum, beraberinde birtakım sorunları getiriyor.

Hayatımıza yeni yeni giren kuantum bilgisayarlar, bölümü önemli mealde değiştiriyor. Çok yüksek hesaplama gücü gerektiren süreçler, kuantum bilgisayarlar sayesinde kolaylıkla tamamlanıyor. Ama bir kuantum bilgisayar, makûs maksatlar uğruna kullanıldığında büyük dertlere yol açabilir. Örneğin bir kuantum bilgisayar, araba üreticilerinin kablosuz güncelleme gönderdiği sistemlerin şifreleme ve güvenlik sistemlerini yalnızca saniyeler içerisinde aşabilir.

Bu üzere riskleri düşünen ISARA, geliştirdiği yeni teknolojiyle araçlara kuantumgüvenlik tedbirleri sunuyor. Sonunda hem araba üreticileri hem de tüketiciler, yaşanabilecek problemlere karşı korunmuş oluyorlar. Hususa ait açıklamalarda bulunan ISARA CEO’su Scott Totzke, arabalar akıllandıkça olgu ve hasebiyle da sürücü güvenliğinin sağlanmasının büyük bir ehemmiyet arz ettiğini söz ediyor.

ISARA’nın elektrik motorlu bir araç olan Revero GT’ye eklediği kuantum güvenlik sistemi, bir hibritşifreleme imkanı sunuyor. Bu çalışmayı hem araç hem de merkez üzerinde gerçekleştiren ISARA, sonunda kuantum sistemlerin derhal acilen tüm güvenlik risklerini ortadan kaldırmış ve araç ile merkez arasındaki bulut irtibatını muvaffakiyetle sağlamış oluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek