Dünyanın İlk Dört Çeker Mazda RX-7’sinin Test Videosu

 Dünyanın İlk Dört Çeker Mazda RX-7’sinin Test Videosu

Japonyalı araba üreticilerinden Mazda‘nın en tanınan modellerinden bir tanesi “RX-7”. Aracın münhasıran üçüncü nesli, hem otomobil yarışı oyunlarında hem de Süratli ve Öfkeli isimli sinema serisinde tüm otomobilseverlerin gönlünü fethetti. Zira Mazda, bu modelinin üretiminde kusursuz bir mühendislik uygulamıştı.

Üçüncü nesil Mazda RX-7’nin tahminen de tek eksiği, dört tekerden çekiş desteğine sahip olmamasıydı. Lakin artık bir YouTuber, birkaç yıldır üzerinde çalıştığı girişimin sonuna yaklaştı ve üçüncü nesil bir RX-7’yi, dört çeker hale getirmeye başardı. Geçtiğimiz günlerde dört çeker RX-7’nin birinci testlerini yapan YouTuber, deneme sırasında yaşadıklarını YouTube aboneleri ile de paylaşmayı ihmal etmedi.

İşte o dört çeker Mazda RX-7

YouTuber Rob Dahm, 2016 yılından beri bu girişim üzerinde uğraşıyor ve Mazda RX-7‘nin dört çeker olması için çalışmalarını sürdürüyor. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere RX-7, onca yıllık efora karşın hala tam manasıyla hazır değil lakin girişimin kıymetli bir dönüm noktası muvaffakiyetle tamamlandı. Dahm, Mazda RX-7’ye dört rotor ekledi ve birinci denemesinde başarılı bir sürüş deneyimi yaşadı.

Dahm’ın bir hayali ve YouTuber, bu hayalini gerçekleştirmek için uzun devirdir bir efor sarfediyor. Yaptığı açıklamalarda hala çok ziyade işinin olduğunu söyleyen Dahm, şu ana kadar 175 bin doların (yaklaşık 1 milyon TL) üzerinde harcama yaptığını ama saatte 405 kilometreden daha süratli yol alabilen yasal bir araç üretmek için bu harcamaya değdiğini söz ediyor.

Sizlerle az sonra paylaşacağımız görüntü, 4 çeker Mazda RX-7’nin nasıl bir performans sunabileceğini gözler önüne seriyor. Zira araç, şimdi tamamlanmamış olmasına karşın adeta bir canavar üzere bağırıyor. Ayrıyeten yeniden şimdi açık olan kaputu, motora eklenen turbo sisteminin ne kadar lâtif olduğunu da açıkça ortaya koyuyor. Dilerseniz artık sizleri, yerkürenin birinci 4 çeker Mazda RX-7’si ile başbaşa bırakalım.

Yerkürenin birinci dört çeker Mazda RX-7’sinin test görüntüsü

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek