DOOM Eternal’ın İnanması Zor Speedrun Rekoru

 DOOM Eternal’ın İnanması Zor Speedrun Rekoru

Birtakım oyuncular, oyunlar üzerinde sürat denemeleri yapmayı seviyor. DOOM Eternal da tempolu bir oyun olması nedeniyle speedrun için öne çıkan adaylardan biri. Oyuncular, DOOM Eternal’da BFG silahına süratlice ulaşmalarını ve Mars Core hizmetini çok daha süratli tamamlamalarını sağlayan kapalı bir ışınlayıcı odasına girmenin yolunu buldular.

DOOM Eternal büyük bir oyun olmasına karşın dünya speedrun rekoru için yeni stratejilere yatkın. Speedrun analisti ve tarihçi Karl Jobst’a nazaran speedrunner’lar, DOOM Eternal’da muazzam yükseklik ve sürat kazanmalarına müsaade veren birkaç numara kullanarak rekoru aşağı çekebilirler.

DOOM Eternal’daki rekor denemelerinde ışınlanma odası kullanılıyor

Oyunlarda hudutların dışına çıkmak, çoklukla gizlenmiş birçok sahne gerisi özellik keşfetmek mealine geliyor. DOOM Eternal’da da oyuncuların ışınlanmasını sağlayan zımnî bir oda bulunuyor. Keşfedilen ışınlanma odası, rekortmenlerin BFG-9000 silahına erken erişmelerini ve Mars Core vazifesinin sonuna atlamalarını sağlayan kolay bir yol sunuyor.

DOOM Eternal’daki geliştirici odası birinci olarak mart ayı sonlarında keşfedildi ve oyuncular, odayı rekor stratejilerine ekledi. Şu anda yerküre rekorunu elinde tutan Xamide, hileyi bugüne kadar en uygun kullanan isimdi ve speedrun rekoru ile bunu ispatladı.

Xamide, yaklaşık 15 saatlik DOOM Eternal’ı 25 dakikanın altında bitirerek ulaşılması sıkıntı rekor kırdı. Oyuncunun ışınlanma odasını kullandığı anları, aşağıdaki videonun 17. dakikasından itibaren izleyebilirsiniz.

Xamide’in DOOM Eternal’ın Speedrun rekorunu (24:42) kırdığı medya:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın