Samsung, İlk A-Die Tabanlı RAM’ini Satışa Sundu
9 Eyl, 2019 12:41 tarihinde eklendi

Samsung, İlk A-Die Tabanlı RAM’ini Satışa Sundu

Samsung, İlk A-Die Tabanlı RAM’ini Satışa Sundu

Samsung’un B-Die RAM’leri, genel olarak DRAM belleklerin iyi ve yüksek performanslı varyasyonu olarak biliniyordu. Özellikle overclock ile uğraşanlamış olurın kısa sürede yüksek frekanslara ulaşarak gönlünü kazanmıştı. Samsung, bu seriyi sona erdirmeye karar verdi. B-Die RAM’lerin yerini ise A-Die olarak adlandırılan seri aldı. 1z nm süreci ile üretilen bu bellekler hakkında teknik özellikler açıklanmadı.

Listelerde M378A4G43AB2-CVF adıyla yer edinen bu RAM, 32 GB DDR4 RAM olarak adlandırılıyor. 2.933 MHz hıza haiz bu belleğin zamanlaması ise CL21-21-21. Kısaca belleğin frekansı çok coşku verici olmasa da zamanlaması oldukca iyi. Belleğin hangi pazar hedeflenerek üretildiği bilinmiyor sadece görünüşe bakılırsa hedefte orta derslik sistemler var. Yine de A-Die RAM’lerin gelecekte neler sunabileceğini görmemiz açısından ilginç bir ürün.

A-Die RAM’ler, potansiyeliyle B-Die RAM’lerin yerini alabilecek benzer biçimde görünüyor:

Öte taraftan belleğin B-Die seviyesine ulaşması için daha önünde hâlâ yol var. B-Die şu anda 3.600 MHz frekansa ve CL 14-15-14 benzer biçimde fazlaca dikkat çekici bir zamanlamaya sahip. Hâliyle de A-Die’dan oldukca önde ancak A-Die’ın fiyatı muhtemelen insanları çekecek seviyede olacaktır.

B-Die da bugün olduğu seviyeye süre içinde ulaşmayı başarmıştı. Hâliyle bu belleklerin de süre içinde evrimleşmesi oldukça mümkün. Yeni seçeneklerin ortaya çıkması, tüketici açısından her vakit daha iyidir.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *