LG, Nvidia G-Sync’i 2019 Model OLED TV’lere Getirdi
10 Eyl, 2019 12:54 tarihinde eklendi

LG, Nvidia G-Sync’i 2019 Model OLED TV’lere Getirdi

LG, Nvidia G-Sync’i 2019 Model OLED TV’lere Getirdi

Ocak ayında yapılan CES fuarında NVIDIA, daha büyük G-Sync uyumlu vizyonun geleceğine söz vermişti. Bu sözü tutan ilk şirket LG oldu. 2019 model OLED TV’lerin donanım yazılımlarını güncelleyecek olan şirket, destekleyen oyunlarda “yumuşak, yırtılmasız” bir edinim sunmuş olacağını söylüyor. Bu televizyonlar, geniş bir ekran arayan oyuncular için ideal hale gelebiliyor.

LG televizyonların hepsi aynı anda güncelleme almayacak. LG bu hamlesiyle HP’yi, G-SYNC özellikli televizyon alanında yalnız bırakmamış olacak.

LG’nin güncelleme alacak televizyonları belli oldu

LG’nin bu güncellemeyi alacak televizyonları da açıklandı. Güncelleme ilk olarak 2019 yılının 65 ve 55 inçlik E9 modelleri ile 77, 65 ve 55 inçlik C9 modelleri için yayınlanacak. Bu da 2019 model OLED TV serisini oyuncular açısından daha cazip hale getirecek. Bu seride yer alan televizyonlarda, değişken yenilenme hızı (VRR), HDMI 2.1, Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) benzer biçimde özellikler de yer ediniyor.

NVIDIA pazarlama yöneticisi Matt Wuebbling, “LG’nin 2019 OLED TV’lerine G-SYNC Uyumluluk desteğini ve GeForce RTX 20 serisi GPU’larımızı destekleyecek HDMI VRR özelliğini getirmekten dolayı heyecanlıyız” açıklamasında bulunmuş oldu.

Şimdiye kadar bu özelliğe sahip tek tv, HP’nin 65 inçlik ve 5000 dolarlık televizyonu Omen X Emperium idi. NVIDIA G-Sync Ultimate etiketli bu aygıt hala daha LG’den daha iyi (ancak daha pahalı) bir opsiyon olarak yer ediniyor. LG televizyonlar G-SYNC Uyumlu olarak adlandırılıyor zira içlerindeki işlemciler, HP’nin aksine NVIDIA değil.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *