Doctor Strange 2’nin Yönetmeni Scott Derrickson Ayrıldı

 Doctor Strange 2’nin Yönetmeni Scott Derrickson Ayrıldı

Marvel’ın sevilen karakteri Doctor Strange’in 2016 yılında vizyona giren sinemasının devamı olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘tan hayranları üzecek bir haber geldi. Birinci sinemanın direktörlüğünü yapan Scott Derrickson’ın devam sinemasında mekan almayacağı açıklandı.

Derrickson, ayrılığın karşılıklı ve dostane biçimde gerçekleştirdiğini ve sorunun ana aslının yaratıcı süreçteki fikir ayrılıkları olduğunu söyledi. Marvel da haberi doğrulayarak, “Marvel Studios ve Scott Derrickson, yaratıcı farklılıklardan ötürü ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness için yollarını dostane bir formda ayrıldı” açıklamasını yaptı. Derrickson’ın Doctor Strange’in devam sineması için baş yapımcı rolünü üstleneceği belirtildi.

Derrickson’un direktörlük koltuğunu bırakmasının akabinde, yanına kimin geçeceği şimdilik bilinmiyor. Filmin gecikeceğine dair rastgele bir açıklama da şimdi gelmedi. 2016 yılında vizyona ve Derrickson’un yönettiği Doctor Strange sineması, yerküre çapında yaklaşık 680 milyon dolar hasılat elde ederek büyük muvaffakiyet yakalamıştı. Devam sinemasında Benedict Cumberbatch’ın yeniden Strange olarak önümüze çıkacak. Başkaca Scarlet Witch‘i canlandıran Elizabeth Olsen’in de sinemada mekan alması bekleniyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın daha evvel Marvel Sinematik Evreni’ndeki birinci dehşet temalı film olacağı açıklanmıştı. ‘The Exorcism of Emily Rose’, ‘Sinister’ ve ‘Deliver Us From Evil’ üzere başarılı kaygı sinemalarına imza atan Scott Derrickson’ın, yeni Doctor Strange sinemasını yönetecek olması umut verici bir gelişmeydi.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın 7 Mayıs 2021’de vizyona girmesi bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek