Cumhurbaşkanından Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Açıklama

 Cumhurbaşkanından Yerli Otomobilin Fiyatı Hakkında Açıklama

Türkiye, 60 yıllık bir tarihi olan yerli araba girişimini, geçtiğimiz günlerde nihayet gerçekleştirdi. Türkiye’nin, sahasında en büyük şirketlerin oluşturduğu TOGG tarafından üretilen yerli arabası, geçtiğimiz periyotta kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye artık, yerli arabanın markalaşma sürecini tamamlamasını ve araçların Türkiye’nin her bucağını dolaşmasını bekliyor.

Yerli araba, külliyen elektrik motorlu bir yapıya sahip. Binaenaleyh çok güçlü rakipleri var. Bilhassa de araba kesiminin son devirlerde en çok konuştuğu şirketlerden bir tanesi olan Tesla, yerli arabanın en büyük rakiplerinden bir tanesi. Fakat yetkililer tarafından yapılan açıklamalar, yerli arabanın sahasında en uygunu olacağını söylüyorlar. Hal bu türlü olunca da vatandaşlar, bu arabanın fiyatının ne olacağını merak ediyorlar.

Yerli arabanın fiyatı ne kadar olacak?

Türkiye’nin yıllardır beklediği yerli araba hayalinin gerçek olmasıyla birlikte vatandaşlar, daha şimdiden bu araca sahip olacakları günü bekler hale geldiler. Aslına bakacak olursak bu, haklı bir beklenti zira Türkiye üzere bir memleketin yerli arabasının olması gerektiği çok uzun devrandır konuşulan bir husus. Rastgele bir sorun yaşanmadığı takdirde de vatandaşlar, birkaç yıl içerisinde yerli arabaya sahip olma imkanı yakalayacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli arabanın tanıtımı sırasında yaptığı açıklamalarda bir ön sipariş sisteminin oluşturulmasını istemiş ve sipariş veren birinci kişinin kendisi olduğunu tabir etmişti. Gelgelelim yerli arabanın tanıtımı sırasında hem yetkililer hem de Cumhurbaşkanı, hiçbir biçimde fiyat konusuna değinmemişlerdi. Lakin artık Erdoğan, yerli arabanın fiyatıyla ilgili birinci açıklamalarını kamuoyu ile paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam CNN Türk ile Kanal D’nin ortak yayınına katıldı. Katıldığı programda gündeme ait açıklamalar yapan Erdoğan, yerli arabaya de değindi. Yerli arabanın gerek tasarımı gerek konforu gerekse fiyatı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı, şu açıklamalarda bulundu;

Halkımızın alabileceği bir fiyatta olacak

“Yerli arabanın dizaynını gördüğüm devir büyük bir heyecan yarattı. Aracın içinde ise büyük bir rahatlık ve konfor var, boyuma karşın rahatça oturabiliyorum. 5 babayiğit bu işin altına elini koydu ve üstesinden geldi. TOGG’un başına getirilen CEO arkadaşımız ise kendisini yurt dışında da ispatlamış olan bir isim. Yerli araba, halkımızın alabileceği bir fiyatta olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek