CNN, Türkiye’deki Bir Yoğun Bakımdan Görüntüler Paylaştı

 CNN, Türkiye’deki Bir Yoğun Bakımdan Görüntüler Paylaştı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, koronavirüse karşı uğraşta Türkiye’nin en noktalarından biri. Artık, koronavirüse yakalanan kişilerin tedavisi için hastanede savaş eden tabipler ve hemşireler, ABD merkezli CNN’e konuştular.

CNN ekibinin röportaj yaptığı sıhhat çalışanları arasında 30 yıldır yoğun bakımda çalışan Tabip Yalım Dikmen de bulunuyor. Koronavirüse karşı uğraş en önde yan ortamlardan Dr. Dikmen hakkındadaki haberlendirme notunda, “Kendisi 30 yılı aşkın bir müddettir ağır bakım kısmında hizmetli lakin kariyeri boyunca bu türlü bir şey görmedi” sözleri kullanılıyor.

“Bir puzzle ile uğraşıyoruz ve hakikat parçayı bulmak için çalışıyoruz”

CNN muhabirine konuşan Dr.Yalım Dikmen, “Elimizden geleni yapmalıyız. Bir puzzle ile uğraşıyoruz ve gerçek parçayı bulmak için çalışıyoruz. Yanlışsız parçayı hakikat yana koymak, elimizden geleni yapmak ve en güzelini düşünmeye çalışıyoruz” dedi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ağır bakım kısmını görüntüleyen CNN ekibi, ağır bakım kısmında durumun gergin olduğunu söyledi. Makinelerin mütemadi çalıştığını söyleyen CNN muhabiri, kısımda hami önlükleri ve kostümleri giymenin farz olduğunu belirtti.

Kollayıcı ekipman badiresi yok

Doktorların ve hemşirelerin adeta çelikten sonları olduğunu belirten CNN muhabiri, sıhhat çalışanlarının moralinin yüksek olduğunu da laflarına ekledi. CNN muhabiri, vaka sayısının artmasına rağmen hastanenin hala ağırlık altında olmadığının altını çizdi.

Yoğun bakım kısmında röportajlar yapan CNN muhabiri, artan vaka sayısına karşın ağır bakım kısmında esirgeyici ekipman, yatak ve tıbbi gereç bakımından ABD ve Avrupa’nın kimi mahallerinin tersine külfet olmadığını da söyledi.

CNN’in Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ağır bakım kısmından imgelerle hazırladığı haber: 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın