Çıplak Pozlarıyla Bağış Toplayan Modele Instagram Engeli

 Çıplak Pozlarıyla Bağış Toplayan Modele Instagram Engeli

20 yaşındaki model Kaylen Ward, Avustralya’yı tabiri caizse küle çeviren devasa orman yangınlarıyla savaş etmek için çok çarpıcı bir metoda başvurdu. 10 dolarlık bağışkarşılığında kişilere çıplak fotoğraflarını gönderen Ward, bu sayede yüz binlerce dolar topladığını söylüyor.

Sosyal medyada Naked Philantthist ismini kullanan model, BuzzFeed News’e verdiği demeçte, “Avustralya’daki yangınlarla ilgili Twitter’daki tüm yayınlara baktım ve kişilerin bağış yapmasını sağlayacak tesirli bir sistem göremedim” sözlerini kullandı. O anda aklına bu türlü bir fikir geldiğini belirten Ward, halihazırda sattığı çıplak fotoğraflarınıbir hayır işine dönüştürmeye karar verdiğini söyledi.

Ward, 4 Ocak’ta yaptığı paylaşımda, Avustralya hayır kurumları listesine en az 10 dolar bağışta bulunduğunu kanıtlayan herkese Twitter’dan bir çıplak bir fotoğrafını atacağını söz etti. Kelam konusu tweet, dakikalar içinde 40 binden çokça retweet aldı ve Ward’ın gelen kutusu bildiri yağmuruna tutuldu.

Ward’ın büyük ses getiren Twitter paylaşımı:

Bağışların doğruluğunu saptamak için dört kişilik bir ekip tutan model, vaat ettiği çıplak fotoğrafları bağışçılara göndermek için 24 saat boyunca çalışıyor. Ward, pazar günü yaptığı yeni bir paylaşımda, kampanya kapsamında 500.000 dolardan çokça bağıştoplandığını söylüyor.

Fakat Ward’ın Twitter’da başlattığı bağış kampanyası Instagram’ı da tesiri altına aldı. 20 yaşındaki isim, 50 bin takipçili Instagram hesabının platformun cinsî içerikle ilgili kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.

20 yaşındaki model, Instagram’ın hesabının kapatıldığını söyledi:

Herhangi bir kuralı ihlal etmediğini savunan Ward, Instagram’a ulaşmaya çalıştığını; fakat başarısız olduğunu belirtti. Buna karşın Twitter’daki kampanyasına devam eden model, olabildiğince çokça bildiriye karşılık vermeye çalışacağını söz etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek