Çin’deki iPhone Batarya Fabrikasını Gezen YouTuber

 Çin’deki iPhone Batarya Fabrikasını Gezen YouTuber

Bildiğiniz üzere Apple’ın gayrı eserleri üzere iPhone’lar da ucuz iş gücünün cenneti olarak nitelendirebileceğimiz Çin’de üretiliyor. Velev ABD Lideri Donald Trump, Çin’deki ucuz imalatın ticaret hacmi dengesizliğine yol açtığını ve ABD istihdamına zarar verdiğini söyleyerek, Cupertinolu teknoloji devine üretim hattını anavatanına taşıması davetinde bulunmuştu. Elbette Trump’ın bu isteğinin gerçekleşmesi neredeyse imkansız.

Peki, Çin menşeili iPhone bileşenleri nasıl bir üretim sürecinden geçiyor? YouTube kanalı Strange Parts’ta 1,5 milyonu aşkın bir abone kitlesine hitap eden Scotty Allen, bu sorunun karşılığını bulmak için Amerika’dan kalkıp Çin’e gitti. Aldığı kişisel olurla Shenzhen’deki iPhone batarya fabrikasını ziyaret eden YouTuber, yaşadığı deneyimleri YouTube kanalından paylaştı.

İzleyicilere fabrika cinsinde baştan sona rehberlik eden Allen, 28 dakikalık medyasını pazartesi günü yayınlandı. 24 saat içinde 300.000’den ziyade görüntülenme alan medya, büyük bir ilgiyle karşılaştı. Amerikalı YouTuber, iPhone’lara güç veren lityum polimer bataryaların sıfırdan nasıl üretildiğini aşama aşama anlatıyor. Görüntüde ayrıyeten pillerin patlamayacaklarından emin olmak için yapılan sağlamlık testlerini de göreceksiniz.

Bu arada, laf konusu medyada Türkçe altyazı desteğinin bulunmadığını söyleyelim; lakin dilerseniz otomatik çevir özelliğinikullanarak konuşmaları Türkçe’ye çevrilebilirsiniz. Bunun için; öncelikle videodanın sağ aşağısındaki ‘Altyazılar’ ikonuna tıklayın. Akabinde çabucak yanındaki ‘Ayarlar’ seçeneğine girin ve ‘Altyazılar’ sekmesinden ‘Otomatik çevir’e basın.

iPhone bataryalarının nasıl üretildiğini gösteren görüntü

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek