Chromium Tabanlı Microsoft Edge’e 7 Yeni Özellik Geldi

 Chromium Tabanlı Microsoft Edge’e 7 Yeni Özellik Geldi

Microsoft, Edge Dev sürümü için yılın birinci güncellemesini yayınladı ve tarayıcıyı versiyon 81’e yükseltti. Microsoft, Canary ve Dev versiyonlarında yer işaretleri senkronizasyonunu düzelttiğini ve Edge Dev 81.0.381.0’ı destekleyen tüm masaüstü platformlarında 7 yeni özellik sunduğunu açıkladı.

Microsoft, kullanıcılara olguları senkronize edilebileceğini belirtmek için yeni bir muhabere kutusu eklediğini ve Edge’in artık platformlar arası bir tarayıcı olması nedeniyle, özelliğin farklı cihazlar arasında kullanışlı olduğunu söylüyor. Ayrıca tarayıcıda Read Aloud özelliğini başlatmak için CTRL+SHIFT+U klavye kısayolu eklendi ve birebir hengamda Koleksiyonlar’a birden çokça öğeyi yapıştırabilme seçeneği geldi.

İşletmeler için de kimi geliştirmeler var ve 81 sürümünden itibaren Microsoft Edge, Microsoft Search for Business‘ı devre dışı bırakan bir idare siyaseti getiriyor. Tarayıcı artık web sayfalarındaki online ödeme API’larını devre dışı bırakan bir Chromium idare siyaseti da içeriyor. Ayrıyeten Microsoft, belli URL’leri daha süratli yüklemeyi sağlamak için yeni bir seçenek sunduğunu da belirtiyor.

Şirket, tarayıcıya girilen adreste web sahifesi bulunamaması halinde, yazılan adrese emsal URL’ler öneren bir özelliği, Chromium tabanlı Edge’e ekledi. Ayrıca bu güncellemeden itibaren Guided Switch, iş yahut mektep asılları olarak etiketlenmemiş kontaklara tıklarken şahsî bir profilin aktifleştirilmesini öneriyor.

Tüm bunların yanı sıra yeni versiyon, sık kullanılanları senkronize ederken, tarama olgularını temizlerken yahut sair tarayıcılardan dataları alırken meydana gelen çökmeler de dahil olmak üzere birçok düzeltme içeriyor. Microsoft’un Chromium tabanlı Edge’in kararlı sürümünü 15 Ocak’ta yayınlaması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek