CES 2020’de Tanıtılan 4DX Screen, Sinemaya Boyut Atlatacak

 CES 2020’de Tanıtılan 4DX Screen, Sinemaya Boyut Atlatacak

CES 2020 fuarında teknoloji tutkunları ile buluşan bir yenilik de yerkürenin önde gelen film teknolojisi şirketlerinden biri olan CJ 4DPLEX tarafından geliyor. Şirket, 4DX Screen teknolojiyle birlikte film platformuna adeta boyut atlatıyor. 4DX ve ScreenX formatlarının bir üst seviyesi olan yeni teknoloji, film salonunun tavanı dâhil olmak üzere dört bir yandan manzara sunacak. 4DX Screen, film platformunda şu ana kadarki en gelişmiş teknoloji olarak önümüze çıkıyor ve 220’yi aşkın özgün teknolojiyi içinde barındıran bir patente sahip.

Alanında bir birinci olan 4DX Screen, film salonunun eğimli ikizkenar yamuk halinde yan duvarlara sahip olması sayesinde imgede yaşanan kırılmaları sıfıra indiriyor ve panoramik imgesiyle üst seviye bir film deneyimi yaşatıyor. Tavanda yan alan bir öbür film perdesi de manzaraya derinlik katıyor. Filmde taraf alan 4DX hareketli koltuklar, piyasadaki 4DX koltuklar arasında en gelişmiş teknolojiye ve en son modelden 10 kat daha ziyade hareket kabiliyetine sahip.

4DX Screen, ortamında bir prensip imza atıyor: 

CJ 4DPLEX şirketinin CEO’suJongRyul Kim, “Şirketimiz, yeni teknolojiler kullanarak film sanayisinde sürekli öncü adımlar atmaya uğraş gösteriyor. Sunduğumuz 4DX Screen teknolojisi sayesinde film tutkunlarının üst seviye bir seyir deneyimi yaşayacağına ve genç neslin filme olan ilgisinin artacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

ScreenX ve 4DX, film tutkunlarının da beğenisini kazandı. ScreenX, film salonunun yan taraflarını da kullanarak izleyicilere derin bir film deneyimi yaşatıyor. 4DX; filmdeki hareketleri, su, rüzgâr ve kokular üzere hisleri deneyimleme imkânı sunuyor ve bu sayede izleyiciler, kendilerini güya sinemanın içindeymiş üzere hissediyorlar. Yeni tanıtılan 4DX Screen teknolojisi ise bu iki deneyimi bir araya getiriyor. CES 2020 fuarında tanıtılan bu yeni film teknolojisi hakkında sizin fikirlerinizi tefsirler kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek