Cem Yılmaz, G.O.R.A’nın Efsanevi Karakterine Dizi Yapacak

 Cem Yılmaz, G.O.R.A’nın Efsanevi Karakterine Dizi Yapacak

Türk film tarihinin en üretken ve başarılı isimlerinden biri olan Cem Yılmaz, gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına konuk oldu. Esprili bir havada geçen sohbetin en dikkat cazip kısımlarından biri, G.O.R.A sinemasının sevilen karakteri Erşan Kuneri ile ilgiliydi. Yılmaz, aradan geçen yıllara karşın unutulmayan kült karakteri televizyon ekranına taşımak istediğini söyledi.

Ünlü komedyenin 2004 prodüksiyonu G.O.R.A sinemasında canlandırdığı dört karakterden biri olan Erşan Kuneri, erotik sinema yapımcısı olarak önümüze çıkmıştı. Yılmaz, Erşan Kuneri dışında Arif Işık, Kumandan Logar ve Kubar karakterlerine de hayat vermişti.

Cem Yılmaz, Erşan Kuneri karakterini seri yapmak istiyor

Sık sık, “Erşan Kuneri’yi neden sinema yapmıyorsun” sorusu ile karşılaştığını söyleyen ünlü komedyen ve yapımcı, laf konusu karakterin erotik filmler dönemine denk geldiğine dikkat çekti. Erşan Kuneri’nin, ‘Türkiye’de neden bilim kurgu çekilmiyor’a ilişkin bir skeçteki kahraman olduğunu tabir eden Yılmaz, laflarına şöyle devam etti:

“Komik bir karakter. Bir niyetim var, Erşan Kuneri ile ilgili bir şey yapma niyeti… Film sineması yapmakla ilgili çekincem tahminen haklı bir şeye dokunuyor. Zira, lisan, muhataplar, sinemanın +18 yemesi problemi ile uğraşmamak için sair bir platforma yapmayı planlıyorum, bir dizisini. Bir seri yapmayı düşünüyorum; Erşan Kuneri hayatı ve yapıtları diye…”

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı, senaristliğini ise Cem Yılmaz ve kardeşi Can Yılmaz’ın üstlendiği G.O.R.A, vizyonda kaldığı 36 hafta boyunca 4 milyondan ziyade kişi tarafından izlenmiş ve yekunda 25 milyon TL gişe hasılatı toplamıştı. Ünlü komedyenin yeni sineması Karakomik Sinemalar 2: Mecnun ve Emanet ise 17 Ocak’ta vizyona girecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek