Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III’ü Tanıttı

 Canon, Yeni DSLR Kamerası EOS-1D X Mark III’ü Tanıttı

Fotoğraf makinesi denince akla gelen birinci markalardan biri olan Canon, 2016 yılında tanıttığı EOS-1D X Mark II DSLR kamerasının devam modelini bugün tanıttı. Şirketin tanıttığı yeni amiral gemisi DSLR kamerasının ismi EOS-1D X Mark III oldu.

Canon, EOS-1D X Mark III’ün kamerasının profesyonel sporlardan, foto muhabirlerinden, düğün ve vahşi tabiat fotoğrafçılarından gelen geri dönüşlere nazaran tasarlandığını açıkladı. Canon EOS-1D X Mark III; yeni tasarlanmış, Canon’un DIGIX X manzara işlemcisi ve High Detail Low-Pass filtresiyle birlikte 20,1 megapiksel tam çerçeve CMOS sensörü bünyesinde barındırıyor.

Canon EOS-1D X Mark III, daha yüksek ISO bedelinde daha düzgün fotoğraf kalitesi sunuyor:

Yeni Canon EOS-1D X Mark III’te bulunan sensör, filtre ve işlemci bir araya gelerek yüksek ISO bedellerinde daha yüksek çözünürlük, hassaslık ve fotoğraf kalitesi sunuyor. Canon EOS-1D X Mark II’teki 100-51.200 ISO pahaları büyük bir yükselişle EOS-1D X Mark III’te 100-102.400 kıymetlerine ulaşabiliyor. Velev bu değerler 50-819.200’e kadar da yükseltilebiliyor.

Ana DIGIC X işlemcisinin yanı sıra Canon EOS-1D X Mark III, kameranın AF/AE işlevselliğine adanan DIGIC 8 işlemcisini de bünyesinde barındırıyor. Böylelikle bir evvelki modele nazaran manzara sürece gücü 3,1 kat daha artmış oluyor. Bununla birlikte Dual CMOS AF sürece performansında tam 380 kat düzgünleştirme görülüyor.

Canon EOS-1D X Mark III’ün kamerası optik tarayıcı kullanılırken saniyede 16 kare çekebiliyor. Live View moduna geçiş yapılırsa bu bedel, saniye başına 20 kareye kadar yükselebiliyor. Kamerada bulunan muvakkat bellek 1.000 adet ve üzeri RAW+JPEG fotoğrafları barındırabiliyor.

Canon’un yeni kamerasında bulunan otomatik odak sistemi, öznenin başını ve yüzünü takip etmek için Deep Learning teknolojisini kullanan 191 noktalı optik tarayıcıyı kullanıyor. Canon, otomatik odak sensörünün yeni kare piksel dizaynıyla tekrar tasarlandığı belirtti. Böylelikle otomatik odağın ortasındaki çözünürlük tam 28 kat artış yaşadı.

Video konusuna geldiğimizde ise Canon EOS-1D X Mark III, 12 bit 5,5 K RAW medya kaydı yapabiliyor. Başkaca cihaz, 4K 60p görüntülerde yüksek süratli örnekleme sunuyor. Kameranın ardında 3,2 inçlik 2,1 milyon pikseli barındıran dokunmatik bir LCD ekran konum alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek