Bir Oyuncu, Binlerce Kilometre Öteden Hayat Kurtardı

 Bir Oyuncu, Binlerce Kilometre Öteden Hayat Kurtardı

Online oyunlarda uydurma polis ihbarları, şu ana kadar irtihalle sonuçlanan vakalara yol açmıştı. Fakat bu kez ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan bir oyuncu tarafından yapılan arama, İngiltere’deki kadro arkadaşının hayatını kurtarmasını sağladı.

Oyun oynadıkları sırada kadro arkadaşı 17 yaşındaki Aidan Jackson’ın durumundan şüphelenen 21 yaşındaki Dia Lathora, acil bir durum olabileceğini düşündü. Durum sahiden de öyleydi ve Aidan Jackson aslında nöbet geçiriyordu. Lathora, İngiltere’nin Widnes kentindeki güvenlik güçlerini arayarak onları Jackson’ın meskenine yönlendirdi.

Jackson’ın ebeveynleri hadise sırasında alt kattaydı ve kapısı örtülü olan oğullarının nöbet geçirdiğinden habersizdi. Oyuncu, Lathora’ya garip hissettiğini söyleyerek mikrofonu yatağına sahih çevirdi, böylelikle uzanırken konuşmaya devam edecekti. Fakat Lathora, kısa mühlet sonra Jackson’ın cevap vermemesi nedeniyle bir şeylerin karşıt gittiğini anladı.

Lathora, kadro arkadaşının adresini biliyordu, ancak öteki rastgele bir muhabere malumatı yoktu. Jackson’ın bulunduğu yerdeki bir numarayı hızlıca bularak durumu bildirdi. Polis ve ambulans süratle Jackson’ın meskenine geldi ve anasına neler olduğunu anlattı. Yukarı çıktıklarında Jackson’ın odasında nöbet geçirdiğini gördüler.

Jackson’ın validesi Caroline, kapıyı açtığında polis meskende durumu acil ve reaksiyon vermeyen biri olduğunu söyledi. Aidan, daha evvel mayıs ayında da nöbet geçirmişti ve polis, acil durum davetinin ABD’den geldiğini söylemesine karşın, ananın şaşkınlığını üzerinden atması uzun sürmedi. Jackson ambulansla hastaneye kaldırıldı ve yapılan testlerin ardından evine döndü.

Jackson, hikaye sonrasında yapılan röportajda, “Hatırladığım tek şey, uyandığımda odamda polis ve ailem nöbet geçirdiğimi söylüyorlardı” dedi. Jackson bundan sonra tedbir olarak odasının kapısı açık olarak oyun oynayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek