Asus’tan Analog Çubuğa Sahip Oyuncu Mouse’u: ROG Chakram

 Asus’tan Analog Çubuğa Sahip Oyuncu Mouse’u: ROG Chakram

CES 2020’de en çok ilgi çeken eserlerden biri, Asus’un geçtiğimiz yıl duyurulan ve geniş bir özellik listesi sunan Republic of Gamers (ROG) markalı mouse’u oldu. ROG Chakram, kişiselleştirilebilir özellikleri ile oyunculara esneklik sunman bir oyuncu mouse’u olarak tasarlandı.

ROG Chakram’da yan tarafta bulunan ve başparmağınızla denetim edebildiğiniz küçük bir analog çubuk bulunuyor. Bu konsept aslında yıllardır oyun konsollarının denetim cihazlarında yer alan analog çubuklara emsal bir deneyim sunuyor. Chakram’ın analog çubuğunda dört istikamete işlev atayabiliyorsunuz. Böylelikle oyunlarda daha çokça seçeneğe tek bir tuşla erişebiliyorsunuz.

Chakram, kablosuz şarjı destekliyor ve birçok rakibinin tersine Qi standardıyla entegrasyonlu. Yani akıllı telefonları şarj etmek için kullanılan kablosuz şarj cihazları, bu mouse’ta kullanılabiliyor. Hem Bluetooth hem de RF desteği olan kablosuz fare, USB-C kablosuyla da bağlanabiliyor. Asus, tek şarjla 79 saat tasarruf vadesi vadediyor.

Mouse’un DPI’ı 16.000’e kadar yükseltilebiliyor ve kolayca ayarlanabilecek biçimde tasarlandı. ROG Chakram’ın altında, birkaç saniye basılı tutulduğunda kaydırma tekerleği ile hassasiyeti değiştirmenizi sağlayan özel bir düğme nokta alıyor. Mouse üzerinde ana tuşlar için Omron anahtarlarını değiştirmenize yahut kendi özel ROG tasarımınızı eklemenize müsaade veren, çıkarılabilir manyetik kısımlar da bulunuyor.

Asus ROG Chakram fiyatı

ROG Chakram, rakiplerine göre birkaç dikkat çekici özelliğe sahip olan sağlam bir oyuncu ekipmanı gibi görünüyor. Asus, yeni mouse’unu bu ayın ilerleyen vakitlerinde yaklaşık 150 dolardan (yaklaşık 875 TL) satışa sunacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek