Asus, 360 Hz’lik Oyuncu Monitörünü Tanıtacak

 Asus, 360 Hz’lik Oyuncu Monitörünü Tanıtacak

Asus, geçtiğimiz yıl 360Hz’lik bir oyuncu monitörü tanıtmış lakin daha sonra tanıtımın 1 Nisan şakası olduğunu açıklamıştı. Ama anlaşılan o ki Asus’un yaptığı şakada gerçeklik behresi vardı. Şirket, Nvidia’nın G-Sync teknolojisiyle 360Hz’de çalışan 24,5 inçlik 1080p oyuncu monitörü Asus ROG Swift 360Hz‘i tanıtmaya hazırlanıyor.

Asus, yeni monitörünün G-Sync özellikli yerkürenin birinci 360Hz oyuncu monitörü olduğunu ve e-spor için tasarlandığını duyurdu. 144 Hz ve 240 Hz yenileme suratına sahip oyuncu monitörleri günümüzde aslında uygundan iyiye yaygınlaştı. Bu nedenle 360Hz monitöre gereksiniminiz olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Şirkete nazaran monitörde kullanılan G-Sync teknolojisi, 360 Hz’lik daha yüksek yenileme hızının avantajını Overwatch yahut CS: GO üzere rekabetçi oyunlarda hissettirecek.

Asus ROG Swift 360Hz oyuncu monitörü, 1080p çözünürlük sunuyor ve Nvidia’nın gelişmiş G-Sync teknolojisini içeriyor. Asus ve Nvidia, daha yüksek kare suratlarına ulaşabilmek için monitör üzerinde birlikte çalıştı. Nvidia, yüksek kare suratlarının daha akıcı animasyonlarla amaç izlemeyi güzelleştirdiğini, yırtılmaları ve gölgelenmeyi azaltarak oyuncuların düşmanları daha hızlı farketmesini sağladığını öne sürüyor.

Rekabetçi oyunlardaki gecikmelerde sadece milisaniyelik düşüşler bile büyük fark yaratıyor. Asus ROG Swift 360Hz oyuncu monitörü, oyun karelerini her 2.8ms’de bir görüntüleyerek, olağan bir monitörden yahut televizyondan 6 kata kadar daha yüksek bir performans sunuyor.

Nvidia, bu hafta CES’te gösterilecek olan monitörde oyun deneyiminin, standart bir 60Hz monitöre nazaran yüzde 37‘ye kadar daha âlâ olduğunu söylüyor. Asus ROG Swift 360Hz bu yılın sonlarına kadar piyasaya sürülmeyecek ve Asus şimdi net bir çıkış tarihi yahut fiyatlandırma açıklamadı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek