Apple, Gece Modu Fotoğraf Yarışmasını Duyurdu

 Apple, Gece Modu Fotoğraf Yarışmasını Duyurdu

Yeni bir yıla girdik ve yeni yılla birlikte teknoloji şirketleri, kullanıcılarına yenilikler sunmaya başladı. Bu şirketlerden bir tanesi de teknoloji yerküresinin devlerinden Apple. ABD merkezli teknoloji devi, bir yarış başlattı. iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları, Apple’ın düzenlediği bu Night Mode (Gece Modu) fotoğraf müsabakasına katılabilecek.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modelleri; kamera, fotoğraf çekilecek olan ortamdaki düşük ışığı fark ettiğinde otomatik olarak Gece Modu özelliğini canlı ediyor. Bu özellik aktifleştiğinde, ekranın üst tarafında bulunan hilal formundaki ay ikonu sarı renge bürünüyor.

Gece Modu fotoğraf yarışı

Apple, iştirakleri bugünden itibaren kabul etmeye başlayacak. Son iştirak günü ise 29 Ocak olarak belirlendi. Iştirak gösteren fotoğrafları 10 jüri üyesi kıymetlendirecek ve kazanan 5 fotoğraf, 4 Mart günü açıklanacak. Yarışa katılabilmeniz için 18 yaşında yahut 18 yaşının üstünde olmanız gerekiyor. Ayrıyeten Apple çalışanları bu yarışa katılamıyor.

Apple, iştirak koşullarıyla ilgili yaptığı açıklamada Apple’ın Fotoğraflar pratiğiyle ve üçüncü parti tatbik yahut yazılımlarla yapılan düzenlemelerin rastgele bir sorun oluşum etmediğini belirtti. Gelgelelim fotoğraflar üzerinde rastgele bir oynama yapıldıysa, hangi pratiklerin ya da filtrelerin kullanıldığının fotoğrafta altyazı olarak ya da tefsirlerde belirtilmesi gerekiyor. Ayrıyeten iPhone 11, iPhone 11 Pro ya da iPhone 11 Pro Max’in gece moduyla 20 Eylül’den sonra çekilmiş olan fotoğraflar da değerlendirmeye alınıyor.

Kazanan fotoğraflar Apple’ın internet sitesinde, Instagram, Twitter, WeChat ve Weibo sahifelerinden paylaşılarak duyurulacak. Fotoğraflar; billboardlarda, reklamlarda, Apple Mağazaları’nda ya da üçüncü parti fotoğraf stantlarında uzunluk gösterebilecek. Apple, pazarlamada kullanılacak fotoğrafları çeken bireylere lisanslama fiyatının ödeneceğini de belirtti.

Yarışmaya katılmak için yapmanız gereken şey ise Instagram ve Twitter üzerinden #ShotoniPhone ve #NightmodeChallenge etiketlerini kullanarak Gece Modu’nda çekilmiş fotoğraflarınızı paylaşmak. Apple, başkaca fotoğrafın hangi iPhone modeliyle çekildiğinin de fotoğraf içerisinde altyazı ile belirtilmesi gerektiğini açıkladı. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için ise [email protected] e posta adresi vasıtasıyla başvurabilirsiniz. Evrak formatının ise “isim_soyisim_nightmode_iphonemodeli” halinde olması gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek