Android Telefonlar İçin Klavye Oyumlu 10 Mobil Oyun

 Android Telefonlar İçin Klavye Oyumlu 10 Mobil Oyun

Android telefonlarınızda oyun oynama keyfini bir üst seviyeye çıkarmak isterseniz, klavye destekli oyunları deneyebilirsiniz. Fiyatsız indirilen oyunlar ile klavye kullanmak, mobil oyun konforunu bir tık artıyor. Aslında klavye yahut fare ile oynama 3. parti tatbikler ile sağlanıyor. Birtakım oyunlar ise direkt klavye destekli olarak çıkabiliyor. Böylelikle ekstra bir aparat yahut pratiğe muhtaçlık olmadan oyunu oynayabiliyorsunuz.

Mobil oyunları klavye ile oynamak için öncelikle Bluetooth desteği olan bir klavyeye gereksiniminiz var. Kablolu klavyelerle de oynanabiliyor ama ekstra aparat almanız gerekiyor. Yalnızca Android oyunları oynamak için klavye alacaksanız katiyetle kablosuz almanızı tavsiye ederiz. Artık gelin klavye ile oynanabilen Android oyunlar neler, birlikte bakalım. Listede hoşunuza gidecek çok hoş oyunlar var.

Klavye ile oynanabilen Android oyunlar:

SoulCraft:

 • Yapımcı: MobileBits GmbH
 • Boyut: 57 MB
 • Puan: 4,3/5

RPG çeşidindeki oyunları sevenlerin tercih edebileceği SoulCraft, 10 milyondan çokça indirmeye sahip. Fantastik bir cihanda geçen oyunda, seçtiğiniz karakter ile gizemli bir maceraya atılıyorsunuz. Klavye ile oynanan Android oyunlar içerisinde aksiyonu en bol oyunlardan biri. Üstelik indirme ve oynaması büsbütün fiyatsız.

Drift Hunters:

 • Yapımcı: Ilya Kaminetsky
 • Boyut: 99 MB
 • Puan: 4,2/5

Klavye destekli oynayabileceğiniz oyunların tahminen de başında geliyor. 1 milyondan çokça indirmeye sahip Drift Hunters, içeriği ve oynanışı ile dikkat çekiyor. Oyunun içerisinde 25 farklı otomobil modeli bulunuyor ve gerçek drift deneyimini sonuna kadar yaşatıyor. Oyunu hiç bırakmadan 3 yıldır oynadığını söyleyen Android oyuncuları bile var. Drift Hunters, oyun içerisinde modifiyeye de müsaade veriyor.

Oyunun kendi içerisinde klavye desteği bulunuyor. Bir klavye bağladığınız vakit direkt taraf tuşlarıyla aracı yönetim edebilirsiniz. Ayarlar kısmından yapabileceğiniz oyun içi değişikliklerle bir arada de aracın ne kadar dönmesini istediğinizi yahut fren ayarı üzere detayları kişiselleştirebilirsiniz. Klavye ile oynanabilen Android oyun arıyorsanız kesinlikle bir göz atmalısınız.

Asphalt 9: Legends:

 • Yapımcı: Gameloft SE
 • Boyut: 2 GB
 • Puan: 4,5/5

En sevilen mobil otomobil yarışı oyunları nedir diye sorsak birçok kişinin aklına gelecek birinci oyunlardan biri Asphalt serisi olur. Pekala Asphalt serisi oyunların klavye ile de oynandığını biliyor muydunuz? Bluetooth ile telefonunuza bağladığınız klavyenizle Asphalt’ta otomobilleri denetim edebilirsiniz. Tuş atamaları konusunda kişiselleştirmeye çokça müsaade vermese de, farklı pratikler ile bunu yapabilirsiniz.

Serinin son oyunlarından Asphalt 9: Legends, 10 milyondan ziyade indirilmeyi başardı. Arcade Yarış tipindeki oyunda, taktiklerinizi konuşturarak yapay zekaya yahut çevrimiçi oyunculara karşı yarışlara katılıyorsunuz. Yarışları kazanarak elde ettiğiniz gelirlerle de yeni araçlar satın alıyor yahut geliştirmeler yapıyorsunuz.

Lode Runner 1:

 • Yapımcı: NEXON Company
 • Boyut: 56 MB
 • Puan: 4,0/5

Eski ateri oyunlarına benzerliği ile dikkat çeken Lode Runner 1, 1 milyondan ziyade indirilmeye sahip bir oyun. Isminden da anlaşılacağı üzere durmadan koşan bir karakteri yönetiyorsunuz ve çeşitli manilerden geçmeye çalışıyorsunuz. Oyunda taraf alan şampiyona modu ile yerkürenin her yanından oyunculara karşı meydan okuyabilirsiniz. 300’ün üzerinde parkuru ile Lode Runner 1 seveceğiniz oyunlar arasında bölge alıyor.

Oyunun dikkat çeken bir gayrı özelliği de hem klavye hem de joystick desteğinin olması. Üstelik bu ekipmanları ayarlarken yaşabileceğiniz problemleri, Ayarlar menüsü içerisinden ulaşabileceğiniz müşteri destek ünitesiyle çözebilirsiniz. İçerik olarak kuvvetli ve oyunculara da kıymet veren bir oyun olarak gönlümüzde taht kurdu bile.

SuperTuxKart:

 • Yapımcı: SuperTuxKart Development Team
 • Boyut: 95 MB
 • Puan: 4,5/5

Grafikleri ve oynanışı ile mest eden bir sair oyunda sıra. SuperTuxKart, hepimizi çocukluğumuzdaki çizgi sinemalara götüren şekildeki grafiği ve geliştirilmiş oynanışı ile dikkat çekiyor. Oyunun kendi içerisinde klavye desteği bölge alıyor. Klavye ile oynamak için tek yapmanız gereken telefonunuza bağlanmak ve oyunun tadını çıkarmak. Mümkün sıkıntılar doğrultusunda oyun içerisinden de çevrimiçi destek alabiliyorsunuz.

Mars: Mars:

 • Yapımcı: Pomelo Games
 • Boyut: 38 MB
 • Puan: 4,6/5

Mars temalı bu mini oynarken hem tarihin tozlu sahifelerinde yan edinmiş ünlü isimleri görebileceksiniz hem de Mars’ı keşfedeceksiniz. Oyunun oynanışı jetpack üzerine şurası. Yakıtı bitirmeden gayeye ulaşmanız gerekiyor. Klavye destekli oyunlar arasında bölge alan Mars: Mars, mobil uzay oyunları listesinin yukarı sıralarında bölge alıyor. Vakit geçirmek için çok ülkü bir oyun.

Riptide GP: Renegade:

 • Yapımcı: Vector Unit
 • Boyut: Cihaza nazaran değişiyor.
 • Puan: 4,4/5

Normalde fiyatlı oyun önermek istemezdik lakin kelam konusu Riptide GP: Renegade olunca bir istisna yapmak gerekiyor. Grafikleri, oynanışı ve içeriği ile verdiğiniz fiyatı sonuna kadar hak ediyor. Play Store içinde 8 TL’ye alabileceğiniz oyun, jet ski yarışını husus alıyor. Bir yandan öbür oyuncularla yarışırken başka yandan da polislerden kaçmanız gerekebilir. Bu şık oyunu klavye destekli de oynayabilirsiniz.

Soul Knight:

 • Yapımcı: ChillyRoom
 • Boyut: 88 MB
 • Puan: 4,6/5

Ateri oyunlarına tam doyamadım, keşke hâlâ oynayabilsem diyenler varsa Soul Knight tam da onlara nazaran. 10 milyondan ziyade indirmeye sahip olan oyun, birbirinden çok farklı karakterlere ve yeteneklere sahip. Oyun içinde tam tamına 270’ten çokça silah bulunuyor. Hem keyifli vakit geçirmek hem de aksiyona doymak isteyenler kesinlikle denemeli.

Köylüler ve Kahramanlar:

 • Yapımcı: Mad Otter Games
 • Boyut: 52 MB
 • Puan: 4,1/5

İçerisinde binden çokça hikaye odaklı hizmet bulunan ve yerkürenin her mekanından oyuncularla oynayabileceğiniz bir oyun. 7 krallıktan birinde konum alan köyünüzü geliştirip, en uygunlardan biri yapmaya çalışıyorsunuz. Alışılmış bunu yaparken de birçok kuvvetli hizmet ve macera sizleri bekliyor olacak. Bu şık oyun, klavye ve fare desteğini de içeriyor. Bluetooth ile kablosuz ekipmanlarınızı bağlayabilirsiniz.

PUBG Mobile:

 • Yapımcı: Tencent Games
 • Boyut: 626 MB
 • Puan: 4,4/5

Tüm devirlerin en tanınan mobil oyunu PUBG Mobile, inanılmaz indirme rakamlarına ulaşmış ve hâlâ birçok rekoru elinde bulunduran bir oyun. 100’e yakın oyuncu ile birlikte uçaktan atladığınız adada, tek başınıza yahut kadro arkadaşlarınızla bir arada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. En süratli eşya toplayan ve âlâ nişancı olanlar bu güçlü macerada hayatta kalanlar oluyor.

PUBG Mobile birtakım emülatorler sayesinde bilgisayardan klavye ve fare destekli oynanabiliyor. Fakat telefonunuzdan da oyunu klavye ve fare ile oynayabilirsiniz. Bunun için başka oyunlardan farklı olarak bir aparat yahut ekstra kablo kullanmanız gerekiyor. Buradan ulaşabileceğiniz videomuzda OTG kablosu ile neler yapabileceğinizi aktarmıştık. Klavye ve farenizi telefonda kullanabilirsiniz.

Klavye ile oynayabileceğiniz tanınan Android oyunlar bu halde. Yukarıdaki tüm oyunlar kendisinden klavye desteğine sahip ve direkt tanıtarak oynayabilirsiniz. Bunlar dışındaki oyunlarda klavye ve fare kullanabilmek için de farklı aparatlara gereksiniminiz var. Daha evvel bu bahiste telefonunuzu adeta bir oyuncu bilgisayarına dönüştüren aparatla ilgili haber aktarmıştık.

Ekstra apartla telefonu oyuncu bilgisayarı üzere kullan

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek