Amazon Avustralya’ya 1 Milyon Avustralya Doları Bağışlıyor

 Amazon Avustralya’ya 1 Milyon Avustralya Doları Bağışlıyor

Avustralya’da gerisi ismine yaşanan yangınlar, geçtiğimiz haftalar boyunca kıtayı adeta küle çevirdi. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, Avustralya’da yaşanan bu güçlü yangınların akabinde yardım elini esirgemiyor.

Bezos, Cumartesi günü akşam saatlerinde Instagram’da paylaştığı bir gönderisinde, meydana gelen yangınların akabinde Avustralya’nın düzgünleşme sürecinde yardımcı olmak için kurucusu olduğu Amazon’un 1 milyon Avustralya doları bedelinde (yaklaşık 690.000 Amerikan doları) bir bağışta bulunacağını açıkladı. Bu bağış, Avustralya’nın gereksinim duyduğu kesimlerindeki çalışmalarında ve hizmetlerinde kullanılacak.

Şirketin resmi internet sitesinde yayınlanan bir açıklamada da şu laflar mekan alıyor; “Kalbimiz; bütün Avustralyalı halkının, nahiyede yaşayan kişilerin ve müthiş yangınlardan etkilenen doğal ömrün canlılarıyla birlikte. Amazon, eşsiz lojistiğinden ve yenilikçi teknolojilerinden faydalanmanın yanı sıra para desteğiyle de muhtaçlık duyulan yerlerde yardım eli uzatmaya hazır. Amazon, doğal afetin yarattığı yıkımın güzelleştirilmesi için Avustralya’ya 1 milyon Avustralya doları bağışta bulunuyor.”

Binlerce Avustralya vatandaşı sokağa döküldü:

Kıtayı cehenneme çeviren yangınlar, Aralık ayının sonlarında başladıkları günden itibaren 25 milyon dönümlük Avustralya toprağını küle çevirdi ve yaklaşık 1 milyar hayvanın öldüğü iddia ediliyor. Buna ek olarak, Avustralya’nın kırsal sahalarında yaşayan topluluklardan da 27 kişi yangınlarda can verdi.

Yangınların başlangıç sebebi ise sıcaklıkların devasa orantılarda artmış olması ve bununla birlikte gelen kurak koşullar. Avustralya, 2019 yılında şu ana kadar yaşadığı en kurak ilkbahar mevsimini yaşadı ve sıcaklıkların 40 kademeyi aştığı 18 Aralık tarihi de Avustralya tarihinin en sıcak günü olarak kaydedildi. Geçtiğimiz Cuma günü, binlerce Avustralya vatandaşı sokağa döküldü ve iklim değişikliğine yönelik daha kararlı adımlar atılması için fiiller yaptı. Bu hareketler sırasında da Avustralya Başbakanı Scott Morrison’ın istifasını istediler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek