Acer’ın Yeni Monitörü ‘Predator CG552K’ CES 2020’de Geliyor

 Acer’ın Yeni Monitörü ‘Predator CG552K’ CES 2020’de Geliyor

Yarın başlayacak olan CES 2020 aktifliklerine damgasını vuracak olan şirketlerden bir tanesi de Acer. Şirket, çok uzun vakittir oyunsevelere yönelik ekipmanlar üretiyor fakat Acer bu defa, önemli manada baş döndürücü bir eserle tüketicileri selamlayacak. Acer’ın CES 2020 etkinliklerinde duyuracağı eser, 55 inç ve 4K çözünürlüğünde bir oyuncu monitörü olarak önümüze çıkıyor.

Acer’ın duyuracağı oyuncu monitörü, Predator CG552K olarak isimlendiriliyor. OLED teknolojisinin tüm nimetlerini ortaya koyan bu dev monitör, Nvidia’nın yeni nesil ekran kartlarında mahal alan değişken ekran tazeleme orantısı desteğine sahip. Kullanıcılar, 120 Hz‘ye kadar ekran tazeleme orantısına sahip olabiliyorlar.

Önünüzde Acer Predator CG552K

Acer Predator CG552K’nın etkileyici özelliklerinden bir tanesi de yalnızca 0.5 ms gecikme vadesine sahip olması. 400 nit parlaklığa sahip olan monitör, DCI-P3 renk gamının da yüzde 98.5’ini kusursuz doğrulukta gösterebiliyor. Acer Predator CG552K’nin dikkat cazip bir başka özelliği ise senkronizasyon destekleri. O denli ki bu monitör; Xbox One’ın HDMI 2.1 VRR, AMD’nin FreeSync ve Nvidia’nın G-Sync teknolojilerini destekliyor.

Tayvan merkezli teknoloji devi, OLED teknolojisinin ömrünü uzatmak için de bir seri çalışmalar yapmış. Acer, Predator CG552K’ya pek çok sensör eklemiş. Bu sensörlerden bir tanesi ekran parlaklığını ortam ışığına nazaran ayarlayabiliyorken başka bir sensör ise ekranın başında kimse olmadığı hengam monitörü direkt kapatıyor.

Acer’ın CES 2020 kapsamında duyuracağı yeni oyuncu monitörü, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Üstün özelliklere sahip olan bu monitörün fiyatı ise ABD’de de 2.999 dolar (yaklaşık 18.000 TL + vergiler) olacak. Fiyat yüksek üzere görünüyor olabilir fakat Predator CG52K’nın sahip olduğu özellikleri bünyesinde taşıyan Alienware 55’in 3.999 dolar olduğu düşünüldüğünde, Acer’ın birkaç adım daha önde olduğunu söylemek mümkün görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek