7 Ekranlı Dizüstü Bilgisayar: Expanscape Aurora 7

 7 Ekranlı Dizüstü Bilgisayar: Expanscape Aurora 7

CES 2020’de teknolojinin hadlerini zorlayan pek çok farklı ürün sergileniyor ancak orada olmasa da en az oradaki eserler kadar ilginç cihazlardan biri de Expanscape Aurora 7 olabilir. Yedi ekranlı bu dizüstü bilgisayar henüz prototip aşamasında olsa da Expanscape, bu prototipleri bile sattığını söylüyor.

Şirketin “aşırı kademede modifiye edilmiş/özelleştirilmiş dizüstü bilgisayar” olarak tanımladığı bilgisayarda Core i9-9900K işlemci bulunuyor. Başkaca grafik tarafında Nvidia GTX olduğu bildiriliyor. Bu değişik dizüstü bilgisayar, dört tanesi 17,3 inçlik 4K, sair üçü 1920×1200 çözünürlüklü olmak üzere toplam 7 ekrana sahip. Başkaca sistem durumu malumatlarını ve kullanıcı tarafından yapılandırılabilir içeriği görüntüleyen ek bir mini ekran da var.

7 ekranlı tuhaf dizüstü bilgisayar, açıldığında bu türlü görünüyor

Şirket, yaptığı açıklamada, “Yazılım geliştirme, güvenlik ve siber güvenlik topluluklarında bu bilgisayarlar için talep olduğunu fark ettik ve Expanscape, prototiplerimizi tamamlanmasa bile üretecek ve satacaktır.” ifadelerini kullandı. Expanscape’e nazaran fiyat ve teknik özellik malumatları bu hafta açıklanacak.

Expanscape’in geliştirdiği öbür prototip de en az 7 ekranlı bilgisayar kadar enteresan. TeenyServ Duo adlı cihaz, dört çekirdekli 8 iş parçacıklı Intel i7 (4GHz+) işlemciyi, bir NVMe SSD’yi ve 64 GB RAM’i bir araya getiriyor.

Intel i7 işlemcili ve çift ekranlı dizüstü bilgisayar ise bu türlü görünüyor

Şirketin web sitesinde, adres yahut telefon numarasını listelememesi ve haberlerin yakında geleceğinin belirtilmesi de ilginç bir detay. Tahminen de şirketi önümüzdeki sene daha çokça ekranla ve daha çılgın cihazlarla fuar ve etkinliklerle görebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek