20 Yıldır Bozulmayan McDonald’s Hamburgeri

 20 Yıldır Bozulmayan McDonald’s Hamburgeri

1999 yılının temmuz ayında tanınan fast-food zinciri McDonald’s’tan satın aldığı hamburgeri hala saklayan David Whipple ismindeki bir adam, 20 yıl sonra paketin kapağını kaldırmaya karar verdi. Hamburgeri asıl satın alma maksadının gözetici hususların bozulma üzerindeki tesirlerini göstermek olduğu söyleyen Whipple, manzarasında rastgele bir anormallik olmayan hamburgerin karton üzere koktuğunu söylüyor.

ABD’nin Utah eyaletinde yaşayan Whipple’in 20 yıl evvel satın aldığı bu McDonald’s hamburgeri, aslında birinci olarak 2013’te ortaya çıkmıştı. O devir 14 yaşında olan hamburgerin paketini açan ve manzaraları çevre medyadan paylaşan Whipple, yerküre çapında viral olmuştu. Hamburgerde rastgele bir değişiklik olup olmadığını görmek için bir defa daha paketi açan Amerikalı adam, geçen sefer olduğu üzere ne küf ne de mantara rastladı.

Emektar hamburgeri bir teneke içinde sakladığını belirten Whipple, hamburgerdeki turşunun büsbütün yok olduğunu; fakat ekmeğin ve köftenin sapasağlam olduğunu söylüyor. Elbette bu, hamburgerin yenebilir halde olduğu manasına gelmiyor. Hamburgerin 20 yaşında olduğunu kanıtlamak için sakladığı McDonald’s fişini de gösteren Whipple, altı yılın akabinde bir defa daha çevre medyanın gündemine oturmayı başardı.

İşte 20 yaşındaki McDonald’s hamburgeri:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek