Kapat

Instagram’da hikaye özelliğinde bomba değişiklik

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram’da hikaye özelliğinde bomba değişiklik

Instagram kullanan herkesi çok yakından ilgilendiren hikayeler özelliği, müthiş bir özellik kazanıyor. Kullanıcılar, artık paylaştıkları hikayeleri özel gruplara gönderebilecek. 

Instagram’da öykü paylaşırken birilerinin attığınız hikayeleri görmenizi istemediğinizde kullanıcılara o hikayeyi gizleme yoluna gitmek zorundaydınız. Ya da birkaç kişiye özel öykü atacağınız zaman ya herkese atmak zorunda kalıyordunuz veya tek tek o kişileri seçip göndermeniz gerekiyordu. Instagram bu anlamda kullanıcıların işini kolaylaştıracak mühim bir adım atıyor.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğini kullanmaya başlayacak. Büyüyen topluluğuyla, insanların bazı özel anlarını hep beraberce paylaşmak istemeyeceğini düşünen Instagram, bu hususiyet sayesinde insanların daha şahsi anlarını yalnızca kendi seçtikleri minik bir grup ile paylaşmasına izin veriyor.

Yakın dostlar listesini oluşturmak için, profil sayfasındaki menüden “Yakın Arkadaşlar” seçeneğine tıklamak ve şahıs eklemek gerekiyor. Artık insanlar hikaye paylaşırken yalnızca yakın dostlar listesiyle paylaşma seçeneğini görecek. Birinin yakın arkadaşlar listesinde olup hikayelerini görüntülerken insanoğlu yeşil bir ikon görecek.

Bir cevap yazın