Kapat

Xiaomi şimdi de akıllı kapı kilidi yaptı

Anasayfa
Mobil Xiaomi şimdi de akıllı kapı kilidi yaptı

Telefonlarıyla tanınan Xiaomi’nin akıllı kapı kilidi de ürettiğini biliyor muydunuz? İşte Xiaomi’nin tüketicilerin farklı bir ihtiyacını çözmesi beklenen yeni teknolojisi…

Nesnelerin İnterneti çalışmalarına tam gaz idame eden Xiaomi bu kere akıllı kapı kilidiyle tüketicilerinin karşısına çıktı. Xiaomi’nin zincir iştiraklerinden birisi olan Green Rice markasıyla yayımlanan Aqara Smart Door Lock S2 Pro modeli, üst seviyeye yönelik özellikleri ile önceki iki modelden farklılaşıyor. Kapı kolunun başlangıç kısmında yer alan parmak izi okuyucu 360 derecelik tarama açısına haiz ve 0.5 saniye içinde tarama yapabiliyor.

Ev sahibi kilidi kimin açmasına izin veriyorsa onların parmak izini sisteme tanıtması yeterli oluyor. Ayrıca fizyolojik anahtar yanında gizyazı ve elektronik anahtar ile de kapıyı açabiliyorsunuz.

Kapı kilidinde 8 değişik alarm mevcut. Yanlış parmak izi okunduğunda, anahtar deliği zorlandığında, farklı cisimlerle açmaya çalışıldığında, anahtar içeride unutulduğunda yada kilitlenmediğinde alarm devreye giriyor. Kilit ise global 6068 standardına uyumlu.

Bir cevap yazın